Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

Ekoškola

:

wikiweb: DomovskaStranka

Ekoškola
Vítá vás wikiknihovna
Chcete-li zahájit práci a přidat na tuto stránku nový obsah, klikněte na tlačítko Úpravy v horní části této stránky. Chcete-li se seznámit s používáním wikiknihoven, klikněte na odkaz Způsob použití této knihovny.

Co je wikiknihovna?

Wikiwiki znamená v havajštině rychlý. Wikiknihovna je knihovna dokumentů, ve které mohou uživatelé snadno upravit libovolnou stránku. Knihovna roste organicky vzájemným propojováním stávajících stránek nebo vytvářením odkazů na nové stránky. Pokud uživatel nalezne odkaz na dosud nevytvořenou stránku, může tento odkaz použít a danou stránku vytvořit.

V podnikovém prostředí lze wikiknihovny využít jako jeden ze způsobů ukládání znalostí s nízkými náklady na údržbu. Informace, které jsou obvykle předávány v e-mailových zprávách, shromažďovány z rozhovorů na chodbách nebo zapsány na útržky papíru, mohou být nyní zaznamenány ve wikiknihovně, a to v kontextu s podobnými znalostmi.

Mezi další možné způsoby využití wikiknihovny patří například záznam pracovních debat, spolupráce na návrzích, vytváření podrobných pokynů, shromaždování provozních dat, sledování znalostí v kontaktních centrech či vytváření encyklopedie znalostí.