Aktuality

Přednáška o Univerzitě obrany v Brně

Přednáška o Univerzitě obrany v Brně

Ve středu 30.11 jsme žákům třetích a čtvrtých ročníků odprezentovali jedinou vojenskou vysokou školu v ČR, a to Univerzitu obrany v Brně. Spolu s kolegou čet. Petrem Staňkem jsme studentům přiblížili nejen život studentů na UO, ale i vojenské povinnosti, které se k tomuto studiu vztahují. Představili jsme především Fakultu vojenského leadershipu, pod kterou oba spadáme. Doufáme, že jsme studentům předali potřebné informace, aby si v případě zájmu mohli podat přihlášku na Univerzitu obrany. Absolventka Purkyňova gymnázia čet. Řepová Dominika.

Přednáška o Univerzitě obrany v Brně - Více...

Fyzikální náboj

Fyzikální náboj

Fyzikální Náboj je mezinárodní soutěž čtyř až pětičlenných týmů složených ze studentů středních škol a příslušných ročníků víceletých gymnázií v rychlostním řešení fyzikálních úloh. Při řešení úloh Fyzikálního Náboje přitom nejde o bezhlavé počítání, ale obvykle je vyžadována i jistá dávka vynalézavosti. Letos se této soutěže zúčastnilo i družstvo našich žáků ve složení: Martin Kozel, Tomáš Hebauer, Matouš Rybecký, Kryštof Ořeský z kvinty a Karel Král z 1. ročníku. Děkujeme za reprezentaci školy a přejeme úspěch i v dalších ročnících.

Fyzikální náboj - Více...

Logická olympiáda

Logická olympiáda

V říjnu a listopadu proběhla Logická olympiáda, soutěž pořádaná organizací Menza. Opět se účastnili i žáci našeho gymnázia. Nejlepšího výsledku letos dosáhl Ondřej Piškula z kvarty. Po základním kole, kterého se v Jihomoravském kraji zúčastnilo 3.673 žáků, postoupil do krajského kola a v něm se umístil na výborném 27. místě. K dosaženému výsledku blahopřejeme. A nejen jemu, ale také dalším soutěžícím, kteří se soutěže zúčastnili.

Logická olympiáda - Více...

Volby do školské rady - 15. 12. 2022

Volby do školské rady - 15. 12. 2022

Ve čtvrtek 15. 12. proběhnou na gymnáziu doplňující volby jednoho člena školské rady. Kompletní oznámení o konání voleb, vč. důležitých termínů, naleznete po kliknutí na "více...".

Volby do školské rady - 15. 12. 2022 - Více...

Úspěch v soutěži Náboj

Úspěch v soutěži Náboj

V pátek 25. 11.2022 se čtveřice kvartánů ve složení Adéla Pytlová, Věra Dobešová, Markéta Tobolová a Ondra Piškula zúčastnila soutěže Náboj v kategorii Junior. Náboj Junior je mezinárodní soutěž v matematice a fyzice určená pro 4-členné týmy žáků primárně 8. a 9. ročníku základních škol a příslušné ročníky osmiletých gymnázií. Soutěž trvá 120 minut. Na začátku soutěže obdrží každý tým 6 úloh. Vždy, když tým nějakou úlohu správně vyřeší, dostane novou úlohu. Vítězem se stává tým, který v daném časovém limitu správně vyřeší nejvíce úloh. Úspěšná čtveřice kvartánů obsadila z 271 týmů v celé České republice krásné 32. místo a v celkových výsledcích za Evropu jí patří ještě krásnější 55.místo z 1392 soutěžících týmů. Úspěšným kvartánům blahopřejeme ke skvělým výsledkům. Více o soutěži https://junior.naboj.org/cz/cs/

Úspěch v soutěži Náboj - Více...

Čapkova Matka v Redutě ND Brno

Čapkova Matka v Redutě ND Brno

V pátek 18. 11. 2022 se studenti sexty a 2. ročníku zúčastnili dopoledního zájezdu do Národního divadla Brno. V historických prostorách Reduty zhlédli Čapkovu hru Matka. Aktualizovaný způsob zpracování, který diváci v drtivé většině hodnotili pozitivně, ještě zesílil naléhavé vyznění tohoto Čapkova protiválečného dramatu.

Čapkova Matka v Redutě ND Brno - Více...

Volné místo kuchařky ve školní jídelně

Volné místo kuchařky ve školní jídelně

Přijmeme kuchařku na zástup za dlouhodobou pracovní neschopnost. Nástup možný ihned. Zájemci se mohou hlásit na email martinko@gys.cz nebo na telefonním čísle 774 938 876 - paní Martinková.

Volné místo kuchařky ve školní jídelně - Více...

Akce dokumentů