Aktuality

Přírodovědné vzdělávání – exkurze

Přírodovědné vzdělávání – exkurze

V rámci projektu Přírodovědné vzdělávání - Šablony JAK – financovaného Evropskou unií podnikli žáci třídy kvarta dne 20.9.2023 exkurzi do firmy Horňácká farma s.r.o. se sídlem v Hrubé Vrbce. Farma se nachází v panenské přírodě Bílých Karpat a zaměřuje se na ekologickou produkci ovoce a zeleniny bez použití pesticidů a další chemie, dále pak na chov hovězího dobytka, prasat a koz a v biokvalitě zpracovává produkty tohoto chovu. Žáci i se také seznámili s péčí o krmiva a ve firmě navštívili i manufakturu , ve které firma zpracovává v biokvalitě rostlinné produkty, které sama vypěstuje nebo nakupuje u jiných farem s podobným zaměřením.

Přírodovědné vzdělávání – exkurze - Více...

Hlasování - kolekce školního oblečení

Hlasování - kolekce školního oblečení

Na gymnázium přichází nová školní kolekce oblečení a jste to právě Vy, kdo rozhodne o její podobě! Hlasujte o tom, který ze čtyř motivů se Vám líbí nejvíce. Vítězný motiv potom použijeme na vytvoření celé kolekce, kde najdete nejen mikiny a trička, ale i tepláky, batohy, čepice a další kousky. Hlasování bude probíhat ve dnech 18.9.-22.9.2023!!! Odkaz na online hlasování

Hlasování - kolekce školního oblečení - Více...

Noví držitelé certifikátu FCE - gratulujeme!

Noví držitelé certifikátu FCE - gratulujeme!

Na konci června se čtveřici našich nadšených studentů angličtiny podařilo úspěšně zvládnout zkoušku Cambridge English: First (FCE) a 5. 9. si převzali v aule školy certifikáty. Jde o Ondřeje Špačka a Lukáše Londina z oktávy a Natálii Uhmanovou a Elišku Bobčíkovou ze 4. A. Všem studentům blahopřejeme! Pokračujeme dále ve spolupráci s jazykovou školou P.A.R.K., která zkoušky organizuje a tento měsíc (20. 9.) bude na naší škole pořádat prezentaci své činnosti i samotné zkoušky First (FCE). Doufáme, že se nám společně podaří motivovat další studenty k tomu, aby si složení mezinárodní zkoušky z AJ dali za svůj cíl. A abychom je podpořili a pomohli jim získat certifikát, budeme tento školní rok opět pořádat přípravný jazykový kurz.

Noví držitelé certifikátu FCE - gratulujeme! - Více...

Certifikát ECDL/ICDL Profile

Certifikát ECDL/ICDL Profile

Dnešní poslední den školního roku byl pro třídy septima a 3.A opravdu výjimečný. Kromě obvyklých vysvědčení žáci obdrželi i index a certifikát ECDL/ICDL Profile, což je mezinárodně uznávaný doklad o jejich počítačové gramotnosti a odbornosti. Tyto certifikáty dostali přímo z rukou ředitelky Mgr. Martiny Vavříkové a vyučující IVT Ing. Blanky Sadovské. Naše škola se v roce 2022 stala partnerem neziskové organizace UniKredit v mezinárodním projektu INTERREG, jehož cílem je zlepšit digitální kompetence učitelů a žáků v České republice a na Slovensku...

Certifikát ECDL/ICDL Profile - Více...

Dračí lodě

Dračí lodě

V pátek 16. 6. se v Hodoníně u jezu konaly závody dračích lodí, kterých se účastnila i naše škola. Žáci ze sekundy, tercie a kvarty vytvořili dvaceti členný tým, jenž nás reprezentoval. Týden před závody jsme absolvovali trénink, kde jsme se naučili spolupráci. Na závodech jsme jeli celkem třikrát. Díky skvělému druhému místu v první rozjížďce, jsme postoupili přímo do semifinále. Další umístění v semifinále nás katapultovalo do finále B, které jsme vyhráli a obsadili konečné 5. místo. Závodu se zúčastnilo spoustu týmů i ze Slovenska. Celkem se této skvělé akce zúčastnilo 38 posádek!! Děkujeme našim milovaným tělocvikářům za nezapomenutelný den plný sportu, zábavy a skvělého kolektivu. Tereza Křížová, Daniela Konečková (kvarta)

Dračí lodě - Více...

Hadrárnička

Hadrárnička

V úterý 27.6. proběhlo pokusné kolo Hadrárničky – výměna letního oblečení na principu swapu. Swap je o výměně nevhodných dárků, dobrého oblečení, skvělých knih, zachovalých drobných potřeb do domácnosti. Vše ve stavu takovém, aby to posloužilo a udělalo radost ještě někomu dalšímu. Cílem je omezit plýtvání, podpořit filozofii zero waste (bez odpadu), udělat si navzájem radost, potkat se a pokecat. I když účast nebyla příliš vysoká, všem dívkám, které se zúčastnily, se akce zamlouvala a splnila tak svůj účel. Takže na podzim uspořádáme další kolo, tentokrát s výměnou teplejšího oblečení.

Hadrárnička - Více...

Sexta u soudu

Sexta u soudu

Ve středu 21. června se v návaznosti na učivo ZSV třída sexta vydala do Hodonína k Okresnímu soudu. Po důkladné bezpečnostní kontrole u vchodu žáci usedli do soudní síně a byli tak svědky soudního přelíčení a následného vynesení rozsudku. Pak následovala téměř hodinová přestávka, ve které se třídou zůstala paní soudkyně a ochotně zodpovídala všechny dotazy. Po této „přestávce“ probíhalo přelíčení dalšího případu, opět i s vynesením rozsudku. Věřím, že tento den silně zapůsobil na všechny žáky a snad se nám v příštím školním roce podaří vyjet do Brna ke Krajskému nebo Ústavnímu soudu.

Sexta u soudu - Více...

Akce dokumentů