Úvod - Purkyňovo gymnázium Strážnice

Aktuality

Jak postupovat při podezření na COVID-19

Jak postupovat při podezření na COVID-19

Žádáme rodiče a žáky gymnázia, aby se seznámili s pokyny ředitelky v souvislosti s epidemií COVID-19 a řídili se jimi. Věříme, že vzájemnou ohleduplností a pochopením se tato složitá situace dá zvládnout.

Více...

Školní pěvecký sbor

Školní pěvecký sbor

Oznamujeme, že od listopadu 2021 začíná na naší škole opět fungovat školní sbor. Sbor je určen primárně pro žáky tercie - septimy a studenty 1.- 3. ročníku. Zkoušky budou probíhat každou středu během konzultační hodiny (13:30) pod vedením MgA. Františka Pavluše v aule školy. Těšíme se na vás!

Více...

České hlavičky 2021

České hlavičky 2021

Náš žák oktávy Martin Kaleta získal ocenění nadace České hlavičky 2021 v kategorii Sanitas. Cena se uděluje za odborné práce a projekty z oblasti přírodních věd, které se zabývají lidským zdravím, biologickými a chemickými pochody, které přispívají k pochopení funkce lidského organismu, či za práce a projekty z oblasti virologie, mikrobiologie, biomedicíny a příbuzných oborů, jejichž výsledky souvisejí se zdravím člověka. Záznam ze slavnostního předání ocenění bude vysílán na ČT2 v sobotu 6. listopadu v 17.30. Srdečně gratulujeme! (klikněte na "více...")

Více...

Oznámení o konání doplňujících voleb do školské rady

Oznámení o konání doplňujících voleb do školské rady

Dne 9. 11. 2021 proběhnou doplňující volby dvou členů školské rady volených zákonnými zástupci nezletilých žáků a zletilými žáky. Další informace po kliknutí na "více..."

Více...

Veletrh vzdělávání v Hodoníně

Veletrh vzdělávání v Hodoníně

Ve dnech 20. – 21. října 2021 se konal v Domě kultury v Hodoníně Veletrh vzdělávání. Budoucím studentům se zde prezentovalo 51 středních škol, které podávaly informace o studiu v nejbližším regionu. Naše škola měla nejen lákat další zájemce o vzdělání, ale měla se i ujmout slavnostního zahájení celé akce. Školní cimbálová muzika se sborem v krojích pod vedením pana učitele Pavluše se tohoto úkolu mile zhostila a sklidila velký obdiv. Těšíme se tedy na nové studenty!

Více...

Adaptační kurz pro 1. ročník

Adaptační kurz pro 1. ročník

Začátek studia na PGS byl pro 1. ročník odstartován tradičně adaptačním kurzem v Rekreačním středisku na Vápenkách. Kurz proběhl ve dnech 29. 9. – 30. 9. I když počasí první den příliš nepřálo aktivitám venku, druhý den byl příjemnější. Kurz byl doslova nabitý aktivitami na seznámení studentů a vzájemné poznání. Začleněny byly jak sportovní, tak i komunikační aktivity. Krátká procházka na závěr kurzu ukázala studentů krásné prostředí Vápenek a okolí.

Více...

Gymnaziální výtvarná akademie - GyVA

Gymnaziální výtvarná akademie - GyVA

Gymnaziální výtvarná akademie je výtvarný kurz, který je určen pro studenty naší školy. Kurz bude probíhat od října 2021 do června 2022 pod vedením Mgr. Ondřeje Mikla, každou středu od 13:30 do 15:10 v učebně EVv.

Více...

Další...

Akce dokumentů