StreTech 2014

11. 6. 2014, Studenti našeho gymnázia, kteří dosáhli úspěchů na poli středoškolské odborné činnosti se už podruhé zúčastnili akce StreTech 2014, kterou organizuje čtvrtým rokem ČVUT v Praze v prostorách své strojní fakulty. Celý článek a fotografie po kliknutí na "více..."

foto-1, foto-2, foto-3 

Studenti PGS na StreTechu

11. 6. 2014, Studenti našeho gymnázia, kteří dosáhli úspěchů na poli středoškolské odborné činnosti se už podruhé zúčastnili akce StreTech 2014, kterou organizuje čtvrtým rokem ČVUT v Praze v prostorách své strojní fakulty. Letošní ročník se uskutečnil v úterý 11. června 2014 v prostorách pořádající strojní fakulty ČVUT a naši studenti zde měli možnost nejen prezentovat výsledky svého bádání v rámci SOČ, zejména v přírodovědných a technických oborech, ale také se setkali se svými stejně zaměřenými vrstevníky, studenty ČVUT i vysokoškolskými učiteli. Ti projevili o jejich práce velký zájem a s řadou z nich vedli cenné odborné rozhovory. Na akci se přestavilo 158 projektů od 261 autorů z 80 škol z oblasti elektrotechniky, elektroniky a informatiky, strojírenství, stavebnictví a architektury, biomedicíny, chemie, fyziky, ekonomie a společenských věd. Každý účastník na závěr obdržel propagační materiály ČVUT a pozvání k účasti v dalších podobné akce.

Purkyňovo gymnázium na této akci velmi důstojně a úspěšně reprezentovali tito studenti:

Vladimír Pokorný (kvinta), který představil svoji práci Pozorování Slunce H-alfa filtrem a afokální projekcí, dále Vendula Letovská (kvinta), která odprezentovala svoji práci na téma Chloritany ve vodách. S prací Finanční ústava se Stretechu zúčastnila Jana Studénková (sexta) a práci Screening vybraných obsahových látek v rostlinných vzorcích kosatců na akci představili její autoři Jiří Štábl a Tereza Zezulová (oba septima). Oktaván a čerstvý absolvent PGS Pavel Fojtík seznámil účastníky se svou prací W2 Go Maturita Challenge accepted  a studentky 2. ročníku Simona Dufková, Kristýna Tomečková a Petra Jagošová se svojí prácí s názvem Vyšetření vadného držení těla u současných adolescentů a zhodnocení účinku cvičení na jeho zlepšení.

Za technickou podporu akce patří poděkování našemu absolventu Pavlu Fojtíkovi.

                                                                     

                                                                                                          Mgr. Vlastimil Prachař

 

Akce dokumentů

Kategorie: