Konference StreTech 2013 na ČVUT v Praze

12. 6. 2013 – Ve středu se v budově Fakulty strojní ČVUT uskutečnil sedmý ročník setkání studentů středních škol „Středoškolská technika 2013 – StreTech 2013“. Studenti zde měli možnost prezentovat své výzkumné práce z technických, přírodovědných, humanitních i uměleckých oborů. Naši školu se svými projekty reprezentovali Jaromír Kuchyňka a Pavel Fojtík, Jaromír Novotný a David Šustek, Tereza Maňáková a Jana Kadubcová a Eliška Hlaváčová. Naši žáci zvládli přípravu i prezentaci svých projektů na výbornou, o čemž svědčí zaujaté a uznalé reakce publika. Naše gymnázium není úzce oborově zaměřenou školou, ale na konferenci StreTech jsme se přesvědčili, že v přehlídce kvalitních a pozoruhodných odborných prací se díky našim „mozkům“ rozhodně neztratíme. Celý článek a fotografie po kliknutí na "více.."

Konference StreTech 2013 na ČVUT v Praze

12. 6. 2013 – Ve středu se v budově Fakulty strojní ČVUT uskutečnil sedmý ročník setkání studentů středních škol „Středoškolská technika 2013 – StreTech 2013“. Studenti zde měli možnost prezentovat své výzkumné práce z technických, přírodovědných, humanitních i uměleckých oborů.

Naši školu se svými projekty reprezentovali žáci septimy Jaromír Kuchyňka a Pavel Fojtík (Bezpečné ověření osob pomocí moderní kryptografie), Jaromír Novotný a David Šustek (Venkovní LED osvětlení pomocí fotovoltaického panelu), žákyně sexty Tereza Maňáková a Jana Kadubcová (Etologie šimpanzů) a Eliška Hlaváčová (Jak být sám sebou).

Účastníci v průběhu konference představili svou práci formou exponátů, modelů, posterů nebo elektronických prezentací a odpovídali na dotazy (fotogalerie viz zde nebo na http://www1.fs.cvut.cz/stretech/2013/momentky_2013/). Konference je veřejná a navštěvují ji jak středoškolští, tak vysokoškolští studenti i učitelé. Naši žáci zvládli přípravu i prezentaci svých projektů na výbornou, o čemž svědčí zaujaté a uznalé reakce publika. Naše gymnázium není úzce oborově zaměřenou školou, ale na konferenci StreTech jsme se přesvědčili, že v přehlídce kvalitních a pozoruhodných odborných prací se díky našim „mozkům“ rozhodně neztratíme.

 Fotografie z akce - 2013, 12. 6. - Konference StreTech 2013 na ČVUT v Praze

  Stránky konference StreTech 2013: http://www1.fs.cvut.cz/stretech/

Akce dokumentů

Kategorie: