Různé

Další soutěže, které se nepodařilo zařadit do žádné kategorie.
Tomáš Macalík - 1. místo v soutěži "Moje soukromí! Nekoukat, nešťourat!"

Tomáš Macalík - 1. místo v soutěži "Moje soukromí! Nekoukat, nešťourat!"

11. 6. 2014, Ve čtvrtek se Tomáš Macalík zúčastnil slavnostního setkání vítězů 8. ročníku soutěže - „Moje soukromí! Nekoukat, nešťourat!“. Odborná porota složená ze zástupců Českého rozhlasu, Svazu knihovníků a členů Úřadu pro ochranu osobních údajů ocenila jeho soutěžní text 1. místem. Srdečně gratulujeme! Oceněné práce si můžete přečíst po kliknutí na „více…“

Tomáš Macalík - 1. místo v soutěži "Moje soukromí! Nekoukat, nešťourat!" - Více...

Televizní soutěž "U6 - úžasný svět techniky"

Televizní soutěž "U6 - úžasný svět techniky"

2. 7. 2014, Začátkem června obdrželo naše gymnázium pozvání na natáčení nového soutěžního pořadu „U6 – úžasný svět techniky“. Natáčení proběhlo v Ostravě a do čela našeho družstva se postavil Jakub Šuráň (tercie) a dalšími soutěžícími byli primáni Vít Marek, Michal Kuchařík, Robert Chytil a David Vojtíšek. O tom, jak moc byli naši kluci úspěšní, svědčí spousta krásných cen, které si z Ostravy přivezli. Pokud chcete našemu družstvu fandit, první díl této soutěže můžete shlédnout 2. září na programu ČtD (Čt:art). Na díl, v němž se setkáte s naším družstvem, ještě zvlášť upozorníme. Celý článek po kliknutí na "více..."

Televizní soutěž "U6 - úžasný svět techniky" - Více...

Studenti z Purkyňova gymnázia zvítězili na půdě Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy!

Studenti z Purkyňova gymnázia zvítězili na půdě Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy!

3. 10. 2014, Naši žáci se svým projektem Teslův transformátor vybojovali skvělé 1. místo v soutěži MatFyz FEAT (Fyzikální Experimenty ATraktivně), která proběhla pod záštitou MFF Karlovy univerzity v Praze. Gratulujeme! Celý článek a fotografie od účastníků po kliknutí na "více..."

Studenti z Purkyňova gymnázia zvítězili na půdě Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy! - Více...

Rubikova kostka žije!

Rubikova kostka žije!

27. 11. 2014, Ve čtvrtek proběhla na naší škole soutěž ve skládání kdysi velmi populárního hlavolamu - Rubikovy kostky. Soutěž byla určena žákům nižších ročníků osmiletého gymnázia. Skládali kostky různých úrovní náročnosti. V soutěži se vyskytli i mistři a právě pro ně bude snad možno uspořádat ještě jednu soutěž, která prověří jejich dovednosti při skládání těchto vyšších a také patřičně složitějších forem Rubikovy kostky. Jména vítězů v jednotlivých kategoriích zjistíte po kliknutí na "více..."

Rubikova kostka žije! - Více...

Web Rangers - 3. místo v rámci ČR!

Web Rangers - 3. místo v rámci ČR!

V soutěži - Web Rangers o bezpečnosti na internetu - pořádané společností Google nás skvěle reprezentovaly - Alena Sojková a Ivona Suranová. V početné konkurenci se se svým projektem "Neváhej a jednej!" umístily na výborném 3. místě. Gratulujeme! Celý článek a fotografie po kliknutí na "více..."

Web Rangers - 3. místo v rámci ČR! - Více...

Rednerwettbewerb - 1. místo!!!

Rednerwettbewerb - 1. místo!!!

11. 3. 2015, Ve středu se konala v prostorách gymnázia v Břeclavi soutěž v mluveném projevu v německém jazyce s názvem „Rednerwettbewerb“. Naše gymnázium reprezentoval žák sexty Richard Průžek, který vybojoval skvělé 1. místo. Blahopřejeme a děkujeme za výbornou reprezentaci Purkyňova gymnázia. Celý článek po kliknutí na "více..."

Rednerwettbewerb - 1. místo!!! - Více...

Luštění německých křížovek

Luštění německých křížovek

31. 3. 2015, V úterý proběhlo vyhodnocení 1. ročníku soutěže v luštění německých křížovek. Účastníky byli žáci tercie a kvarty. Přes počáteční obavy si čas strávený luštěním moc užili. Podle slov účastníků to bylo zábavné obohacení slovní zásoby i zpestření výuky německého jazyka. Článek, fotografie a výsledková listina po kliknutí na "více..."

Luštění německých křížovek - Více...

CENA WALTERA SERNERA - 6. místo v ČR

CENA WALTERA SERNERA - 6. místo v ČR

9. 4. 2015, Letošního ročníku Ceny Waltera Sernera se zúčastnilo 575 studentů SŠ z celé České republiky. Tomáš Macalík (sexta) se se svou povídkou pod názvem „Nesmyslná povídka se smysluplným koncem“ umístil na skvělém 6. místě. Ke krásnému výsledku srdečně blahopřejeme a přejeme mnoho dalších úspěchů v literární tvorbě. Další informace po kliknutí na "více..."

CENA WALTERA SERNERA - 6. místo v ČR - Více...

Spelling Bee

Spelling Bee

13. 5. 2015, Ve středu proběhla na Purkyňově gymnáziu týmová soutěž pro žáky primy a sekundy s názvem Spelling Bee. Šlo o týmovou verzi soutěže, která je velmi populární na Primary schools ve Spojeném království. Celý článek a fotografie po kliknutí na "více..."

Spelling Bee - Více...

Zlatý list

Zlatý list

16. 5. 2015, V sobotu proběhlo krajské kolo tradiční přírodovědné soutěže Českého svazu ochránců přírody – Zlatý list. Šestice žáků ze třídy sekunda (Šimša Štěpán, Hrdoušek Jan, Vojtíšek David, Hartlová Tereza, Kuchařík Michal, Chytil Robert) získala první místo v našem kraji a postupuje do národního kola soutěže. Národní kolo Zlatého listu je setkáním nejlepších kolektivů z celé ČR. Je to týdenní soustředění s bohatým programem exkurzí, přednášek a dalších aktivit. Gratulujeme!

Zlatý list - Více...

Slavkovské memento 2015

Slavkovské memento 2015

Andrea Štipčáková (4. A) získala Čestné uznání za svou účast v literární soutěži Slavkovské memento 2015 v kategorii Próza (střední školy). Gratulujeme!

Slavkovské memento 2015 - Více...

Matematicko-fyzikální soutěž - Náboj Junior

Matematicko-fyzikální soutěž - Náboj Junior

20. 11. 2015, V pátek proběhla na gymnáziu Lesní čtvrť ve Zlíně soutěž Náboj Junior. Naši školu zastupovaly 2 týmy žáků z tercie. Oba týmy velmi úspěšně hájily a reprezentovaly barvy našeho gymnázia a dokázaly v silné konkurenci obsadit 6. místo a 13. místo. Oběma týmům blahopřejeme. Více informací o soutěži je možno získat po kliknutí na "více...".

Matematicko-fyzikální soutěž - Náboj Junior - Více...

 Projekt Kraje pro bezpečný internet

Projekt Kraje pro bezpečný internet

Slavnostní vyhodnocení soutěže s naší účastí proběhne v pondělí 7. prosince 2015, v prostorech Krajského úřadu Jihomoravského kraje v Brně.

Projekt Kraje pro bezpečný internet - Více...

Sudoku

Sudoku

26. 1. 2016 - Koncem ledna proběhlo na našem gymnáziu regionální kolo v luštění Sudoku, kterého se zúčastnilo 7 družstev. 1. místo vybojovalo družstvo ze 4. A našeho gymnázia (Sára Chromková, Adriana Kožuchová, Jana Blažková), 2. místo patří našemu družstvu ze 2. A (Lucie Černá, Magdalena Synková, Anna Šašinková) a 3. místo obsadilo družstvo ze SŠ Strážnice (Jan Synek, Miroslav Jegla, Jakub Baďura). Fotografie ze soutěže si můžete prohlédnout po kliknutí na "více...".

Sudoku - Více...

Spelling Bee - soutěž ve hláskování

Spelling Bee - soutěž ve hláskování

26. 5. 2016, Ve čtvrtek proběhla v aule upravená školní varianta soutěže populární v Británii a USA „Spelling Bee Competition“. Soutěže se zúčastnila družstva z primy a sekundy. Vítězné družstvo z primy s počtem 85 bodů si odneslo praktické a chutné ceny. Vítězům blahopřejeme a třídám primě a sekundě děkujeme za účast a podporu svých družstev. Fotografie na "více..."

Spelling Bee - soutěž ve hláskování - Více...

Ukázková debata - soutěž

Ukázková debata - soutěž

16. 6. 2016, Facebook škodí mladým lidem. Takové bylo téma ukázkové debaty, kterou si připravily dva týmy žáků primy. Afirmativní tým se snažil najít argumenty, aby potvrdil platnost této teze, negativní tým se pokoušel jejich tvrzení vyvracet. Vše probíhalo podle pravidel debatování, takže si mluvčí neskákali do řeči, jak jsme zvyklí z televizních debat. Žáci dokázali překonat svou nervozitu a prezentovat své názory, což je pro ně určitě velmi užitečná zkušenost.

Ukázková debata - soutěž - Více...

Soutěž středoškolských prací - 1. místo!!!

Soutěž středoškolských prací - 1. místo!!!

Dne 17. října 2016 jsme se vydaly do Brna na Soutěž středoškolských prací s tematikou životního prostředí a ekologie se vztahem k území Jihomoravského kraje, kterou vyhlašuje Lipka – školské zařízení pro environmentální vzdělávání, Katedra environmentálních studií FSS MU a Jihomoravský kraj...

Soutěž středoškolských prací - 1. místo!!! - Více...

Luštění německých křížovek

Luštění německých křížovek

29. 3. 2017, Ve středu proběhl už 3. ročník soutěže v luštění německých křížovek. Mezi 17 účastníky si nejlépe vedli: 1. místo - Magdalena Lžičařová , 2. místo - Aneta Solaříková, 3. místo - David Káčerek (všichni z tercie). Samostatně vyhodnocenou kategorií byli žáci kvarty, kde 1. místo obsadil Ondřej Pres, 2. místo - Michal Kuchařík, 3. místo - Stanislav Podkalský. Všem soutěžícím děkujeme za snahu a jako pozvánku k účasti v dalším ročníku můžeme citovat jednoho z účastníků: Dne 29.3.2017 jsme se účastnili soutěže křížovek v německém jazyce. Už si pamatuji jak se řekne medůza, děkuji za účast

Luštění německých křížovek - Více...

ChemQuest 2017

ChemQuest 2017

21. 4. 2017, V pátek proběhlo na VŠCHT v Praze finále 5. ročníku soutěže Chemquest. Jedná se o soutěž žáků základních a středních škol, jejichž úkolem je vytvořit asi dvou minutové video na určité téma Chemie&příroda. Do finále postoupila trojice žáků z kvarty - Štěpán Šimša, Michal Kuchařík a Petr Tomšej. V Praze předvedli před odbornou porotou pokusy s názvem Fluorescein, aneb kudy teče voda a Rychle rostoucí stalagmit. Gratulujeme k úspěšné reprezentaci školy. Pokus můžete shlédnout po kliknutí na "více...".

ChemQuest 2017 - Více...

Pythagoriáda 2017 – úspěch Michala Jaroše z tercie

Pythagoriáda 2017 – úspěch Michala Jaroše z tercie

Ve dnech 15. a 16. května 2017 proběhlo na ZŠ u Červených domků v Hodoníně okresní kolo matematické soutěže Pythagoriáda. Účastnili se jej žáci primy, sekundy a tercie. Největším úspěchem se může pochlubit Michal Jaroš z tercie, který obsadil ve své kategorii Z8 1. místo v okresním kole se ziskem 15 bodů (plný počet) a získal titul úspěšného řešitele. Michalovi blahopřejeme a přejeme hodně dalších (nejen) matematických úspěchů...

Pythagoriáda 2017 – úspěch Michala Jaroše z tercie - Více...

Soutěž anglických prezentací WAZZUP - 1. místo!

Soutěž anglických prezentací WAZZUP - 1. místo!

Soutěže se zúčastnila Lucie Zubatá (2.A) a se svou prezentací, kterou nazvala Interesting activities at my school (téma Co mě baví ve škole), získala ve své kategorii krásné první místo! Kromě diplomu, anglického mluvníku a dalších drobných dárků získává také pro svou školu roční licenci STUDY angličtina. Srdečně gratulujeme!!!

Soutěž anglických prezentací WAZZUP - 1. místo! - Více...

Best in English

Best in English

30. 11. 2017, Ve čtvrtek se 20 studentů gymnázia zúčastnilo evropské online soutěže Best in English. Studenti tak můžou porovnat své znalosti angličtiny se studenty ze sousedních zemí. Tento rok se zaregistrovalo 15 100 studentů z 28 zemí a 683 škol. Test na úrovni B1-C1 podle SECR se skládal z práce s textem a poslechu. Výsledky testu studenti a školy obdrží až v lednu, takže se všichni těšíme a jsme rádi, že jsme se mohli soutěže zúčastnit.

Best in English - Více...

Spelling Bee

Spelling Bee

20. 12. 2017, Ve středu se na naší škole konala již tradiční soutěž Spelling Bee, ve které měli žáci primy a sekundy možnost porovnat své schopnosti hláskovat anglická slova i celé věty. Soutěž nakonec vyhrálo družstvo sekundy, drobné ceny si však odnesly oba týmy. Vítězům gratulujeme a primě přejeme hodně zdaru v příštím školním roce.

Spelling Bee - Více...

Den s Policií ČR

Den s Policií ČR

8. 3. 2018, Ve čtvrtek se uskutečnil ve sportovní hale Veselí nad Moravou již třetí ročník velmi úspěšné a zajímavé akce DEN S POLICIÍ ČR. Naši školu skvěle reprezentovalo družstvo ve složení: Marek Srubjan, Ondřej Bačík, Jakub Poštolka, Martin Blažek, Richard Chrena a Patrik Vávra. Děkujeme! ...

Den s Policií ČR - Více...

Minerva cup

Minerva cup

3. 5. 2018, Ve čtvrtek proběhla v aule našeho gymnázia soutěž Minerva cup. Zúčastnilo se jí 12 týmů z celé školy, celkem 64 žáků. Celá soutěž byla rozdělená na 4 kvízy vždy po 10-12 otázkách, které se týkaly všeobecných znalostí. Poznávali jsme vlajky, úryvky písní a jejich interprety, šelmy, či zimní sporty. Na prvním místě se umístilo družstvo z kvinty, druzí byli žáci z kvarty a na třetím místě sextáni. Na závěr soutěže všichni zúčastnění dostali balíček Strážnických brambůrek a jiné ceny.

Minerva cup - Více...

Eurorebus

Eurorebus

5. 6. 2018, V úterý proběhlo v Praze celostátní finále soutěže Eurorebus, kde naši školu reprezentoval tým žáků kvarty za doprovodu pana profesora Ebringera. V klání jednotlivců soutěžil David Káčerek. V soutěži školních tříd kategorie ZŠ 02 vybojoval tým složený z Anety Solaříkové, Michala Jaroše a Elišky Hartmanové krásné třetí místo. Gratulujeme a těšíme se na příští ročník!

Eurorebus - Více...

Soutěž anglických prezentací - 2. místo!

Soutěž anglických prezentací - 2. místo!

I letos vyhlásila společnost Lingea, která se věnuje vydavatelství jazykových knih, slovníků a příruček, soutěž anglických prezentací, tentokrát již 4. ročník. Naši školu reprezentovala, stejně jako loni, Lucie Zubatá, žákyně 3. ročníku. Ve své kategorii středoškolských studentů získala za svou práci s názvem Croatia - more than summer destination krásné 2. místo. Gratulujeme!

Soutěž anglických prezentací - 2. místo! - Více...

Best in English 2018

Best in English 2018

30. 11. 2018, V pátek se 15 studentů z 3., 4. ročníku a septimy s oktávou zúčastnilo soutěže Best In English. Soutěžilo se v porozumění psanému testu a poslechu. Soutěž Best in English je největší svého druhu v Evropě a zúčastňují se jí studenti z více než 600 škol. Letos bylo do soutěže zapojeno 15 000 studentů, takže konkurence byla velká. Výsledky budou zveřejněny v lednu.

Best in English 2018 - Více...

Kodu Cup

Kodu Cup

10. 1. 2019 se v prostorách univerzity v Pardubicích konalo celostátní finále Kodu Cup. Naši školu reprezentovali hned dva nadějní mladí programátoři nižšího gymnázia. Kodu Cup je programátorská soutěž pro žáky ZŠ a nižšího stupně gymnázií v programování v Kodu Game Lab (vizuální programovací jazyk)...

Kodu Cup - Více...

Kraje pro bezpečný internet - 1., 2. a 4. místo!!!

Kraje pro bezpečný internet - 1., 2. a 4. místo!!!

15. 1. 2019 se uskutečnilo krajské kolo Kvízu plus, soutěže zaměřené na internetovou bezpečnost Kraje pro bezpečný internet. Soutěž je realizována v rámci projektu Kraje pro bezpečný internet. Hlavním cílem projektu je zvýšit informovanost o rizicích internetu a možnostech prevence a pomoci. Vzhledem k tomu, že ve škole klademe vysoký důraz na osvětu žáků v oblasti bezpečnosti na internetu a orientaci v kyberprostoru, jsme se do soutěže jako škola zapojili. Do krajského kola postoupili tři finalisté, kteří nás excelentně reprezentovali. Diana Cintulová obsadila první místo a postupuje do celostátního finále v Praze. Žáci Tomáš Knotek a Jakub Srubjan obsadili druhé a čtvrté místo. Gratulujeme!

Kraje pro bezpečný internet - 1., 2. a 4. místo!!! - Více...

Akce dokumentů