Richard Průžek z Purkyňova gymnázia absolvoval ESFALP Academy 2013

27. 9. - 2. 10. 2013, V minulých dnech proběhl v rakouském městě Illmitz mezinárodní šestidenní workshop nazvaný ESFALP Academy. Šlo o setkání žáků i učitelů ZŠ a SŠ z 11 evropských zemí. Díky úspěšnému výběrovému řízení Českou republiku reprezentovali zástupci Purkyňova gymnázia. Studentskou část akademie absolvoval žák třídy kvinta Richard Průžek. Celý článek a fotografie po kliknutí na "více..."

foto - 2013, od 27. 9. - ESFALP Academy

Richard Průžek z Purkyňova gymnázia absolvoval ESFALP Academy 2013

V minulých dnech (27. 9. - 2. 10. 2013) proběhl v rakouském městě Illmitz mezinárodní šestidenní workshop nazvaný ESFALP Academy. Šlo o setkání žáků i učitelů základních a středních škol z 11 evropských zemí. Díky úspěšnému výběrovému řízení Českou republiku reprezentovali zástupci Purkyňova gymnázia. Studentskou část akademie absolvoval žák třídy kvinta Richard Průžek.

Záštitu nad akademií převzala organizace WWF a Nadace Erste Bank. Zkratka ESFALP znamená v překladu Evropské školy pro živou planetu a v podstatě jde o kombinaci znalostí z fyziky, biologie, chemie, ekologie a společenských věd. Samozřejmou součástí je znalost angličtiny, neboť ta je používána v rámci workshopů jako jednací řeč.

V rámci aktivit na ESFALP Academy se účastníci naučili tvořit projekty zaměřené na vědecké bádání, společenskou angažovanost či ochranu přírody. Díky tomu absolventi ovládají znalosti související se základy projektové kreativity, tvorbou akčních plánů a samotnou realizací projektů. Letošní akademie byla zaměřena na 3 podtémata – „Aktivní občanství“, „Dunaj“ a „Ekologická stopa“. Součásti programu byl projektový management, teambuilding a PR.

Na základě absolvování akademie budou žáci z 11 zemí tvořit samostatné projekty, které budou mezinárodně koordinovat formou interaktivního blogu. Tam si budou vyměňovat videa, fotografie a data z realizace projektu a vyměňovat zkušenosti. Projekt bude finančně podporován ze strany rakouské banky. Školy, které budou v projektech ze strany WWF nejlépe hodnoceny, se pak zúčastní finále projektu v červnu 2014 v Rumunsku. Pevně věříme, že se mezi nejlepší evropské školy dostane i Purkyňovo gymnázium, Strážnice.

Akce dokumentů

Kategorie: