Aktuality

Aktualní informace o dění na gymnáziu
Jak postupovat při podezření na COVID-19

Jak postupovat při podezření na COVID-19

Žádáme rodiče a žáky gymnázia, aby se seznámili s pokyny ředitelky v souvislosti s epidemií COVID-19 a řídili se jimi. Věříme, že vzájemnou ohleduplností a pochopením se tato složitá situace dá zvládnout.

Jak postupovat při podezření na COVID-19 - Více...

Školní pěvecký sbor

Školní pěvecký sbor

Oznamujeme, že od listopadu 2021 začíná na naší škole opět fungovat školní sbor. Sbor je určen primárně pro žáky tercie - septimy a studenty 1.- 3. ročníku. Zkoušky budou probíhat každou středu během konzultační hodiny (13:30) pod vedením MgA. Františka Pavluše v aule školy. Těšíme se na vás!

Školní pěvecký sbor - Více...

České hlavičky 2021

České hlavičky 2021

Náš žák oktávy Martin Kaleta získal ocenění nadace České hlavičky 2021 v kategorii Sanitas. Cena se uděluje za odborné práce a projekty z oblasti přírodních věd, které se zabývají lidským zdravím, biologickými a chemickými pochody, které přispívají k pochopení funkce lidského organismu, či za práce a projekty z oblasti virologie, mikrobiologie, biomedicíny a příbuzných oborů, jejichž výsledky souvisejí se zdravím člověka. Záznam ze slavnostního předání ocenění bude vysílán na ČT2 v sobotu 6. listopadu v 17.30. Srdečně gratulujeme! (klikněte na "více...")

České hlavičky 2021 - Více...

Oznámení o konání doplňujících voleb do školské rady

Oznámení o konání doplňujících voleb do školské rady

Dne 9. 11. 2021 proběhnou doplňující volby dvou členů školské rady volených zákonnými zástupci nezletilých žáků a zletilými žáky. Další informace po kliknutí na "více..."

Oznámení o konání doplňujících voleb do školské rady - Více...

Gymnaziální výtvarná akademie - GyVA

Gymnaziální výtvarná akademie - GyVA

Gymnaziální výtvarná akademie je výtvarný kurz, který je určen pro studenty naší školy. Kurz bude probíhat od října 2021 do června 2022 pod vedením Mgr. Ondřeje Mikla, každou středu od 13:30 do 15:10 v učebně EVv.

Gymnaziální výtvarná akademie - GyVA - Více...

Evropský den jazyků

Evropský den jazyků

V pondělí 27. 9. jsme si se studenty připomněli 20. Evropský den jazyků. Vyučující cizích jazyků si připravili do hodin zajímavé aktivity, např. kvízy, soutěže, jazykolamy, videa, a snažili se tak o zpestření výuky. Věříme, že se žákům tento den líbil a že se vyučujícím podařilo motivovat je k dalšímu učení cizích jazyků.

Evropský den jazyků - Více...

Mistři České republiky v latině

Mistři České republiky v latině

V sobotu 25. 9. 2021 proběhlo v Ostravě Mistrovství ČR v latinskoamerických tancích. V kategorii Jun.II Latin se studentka kvarty našeho gymnázia Linda Ondrušová se svým tanečním partnerem Matyášem Grossmanem umístili na 1. místě a stali se mistry České republiky. Linda a Matyáš reprezentují TK ROKASO Uherské Hradiště. K tomuto obrovskému úspěchu Lindě a Matyášovi srdečně gratulujeme a přejeme hodně zdaru v dalších soutěžích.

Mistři České republiky v latině - Více...

3. místo na Mistroství Evropy v portugalském Canelas

3. místo na Mistroství Evropy v portugalském Canelas

Naše studentka Lucie Korvasová se od 19. 7. do 25. 7. 2021 účastnila Mistrovství Evropy v portugalském městečku Canelas a domů se nevrátila s nepořízenou. V týmovém závodu štafet se svými dalšími třemi kolegyněmi z české reprezentace vybojovala třetí místo a tím se zařadily mezi nejlepší evropskou špičku v této disciplíně. V individuálním závodě na 1000m se jí podařilo vybruslit čtvrté místo, kdy jí na medailové umístění chybělo pouhých pár setin. I přes pády, které ji bohužel během závodů neminuly, si vedla naprosto skvěle a odvedla zde výbornou práci, na kterou se více jak rok a půl pilně připravovala.

3. místo na Mistroství Evropy v portugalském Canelas - Více...

Středoškolská odborná činnost - Martin Kaleta, Gabriela Tomečková

Středoškolská odborná činnost - Martin Kaleta, Gabriela Tomečková

Středoškolská odborná činnost opět přinesla úspěchy. Studenti Purkyňova gymnázia uspěli ve 43. ročníku Středoškolské odborné činnosti, která i letos probíhala online. Finálového kola se v 18 soutěžních oborech zúčastnilo celkem 258 autorů odborných prací...

Středoškolská odborná činnost - Martin Kaleta, Gabriela Tomečková - Více...

Studijní pobyt zahraničního studenta

Studijní pobyt zahraničního studenta

Minulý školní rok naši školu navštěvoval student Felix Wagner z německého Hamburku. Byl zde v rámci projektu AFS Mezikulturní programy, který podporuje mezikulturní vzdělávání a pomáhá studentům poznat život, jazyk i zvyklosti v jiných zemích a odlišných kulturách...

Studijní pobyt zahraničního studenta - Více...

Akce dokumentů