Aktuality

Aktualní informace o dění na gymnáziu
Gymnaziální výtvarná akademie - GyVA

Gymnaziální výtvarná akademie - GyVA

Gymnaziální výtvarná akademie je výtvarný kurz, který je určen pro studenty naší školy. Kurz bude probíhat od října 2021 do června 2022 pod vedením Mgr. Ondřeje Mikla, každou středu od 13:30 do 15:10 v učebně EVv.

Gymnaziální výtvarná akademie - GyVA - Více...

Evropský den jazyků

Evropský den jazyků

V pondělí 27. 9. jsme si se studenty připomněli 20. Evropský den jazyků. Vyučující cizích jazyků si připravili do hodin zajímavé aktivity, např. kvízy, soutěže, jazykolamy, videa, a snažili se tak o zpestření výuky. Věříme, že se žákům tento den líbil a že se vyučujícím podařilo motivovat je k dalšímu učení cizích jazyků.

Evropský den jazyků - Více...

Mistři České republiky v latině

Mistři České republiky v latině

V sobotu 25. 9. 2021 proběhlo v Ostravě Mistrovství ČR v latinskoamerických tancích. V kategorii Jun.II Latin se studentka kvarty našeho gymnázia Linda Ondrušová se svým tanečním partnerem Matyášem Grossmanem umístili na 1. místě a stali se mistry České republiky. Linda a Matyáš reprezentují TK ROKASO Uherské Hradiště. K tomuto obrovskému úspěchu Lindě a Matyášovi srdečně gratulujeme a přejeme hodně zdaru v dalších soutěžích.

Mistři České republiky v latině - Více...

3. místo na Mistroství Evropy v portugalském Canelas

3. místo na Mistroství Evropy v portugalském Canelas

Naše studentka Lucie Korvasová se od 19. 7. do 25. 7. 2021 účastnila Mistrovství Evropy v portugalském městečku Canelas a domů se nevrátila s nepořízenou. V týmovém závodu štafet se svými dalšími třemi kolegyněmi z české reprezentace vybojovala třetí místo a tím se zařadily mezi nejlepší evropskou špičku v této disciplíně. V individuálním závodě na 1000m se jí podařilo vybruslit čtvrté místo, kdy jí na medailové umístění chybělo pouhých pár setin. I přes pády, které ji bohužel během závodů neminuly, si vedla naprosto skvěle a odvedla zde výbornou práci, na kterou se více jak rok a půl pilně připravovala.

3. místo na Mistroství Evropy v portugalském Canelas - Více...

Středoškolská odborná činnost - Martin Kaleta, Gabriela Tomečková

Středoškolská odborná činnost - Martin Kaleta, Gabriela Tomečková

Středoškolská odborná činnost opět přinesla úspěchy. Studenti Purkyňova gymnázia uspěli ve 43. ročníku Středoškolské odborné činnosti, která i letos probíhala online. Finálového kola se v 18 soutěžních oborech zúčastnilo celkem 258 autorů odborných prací...

Středoškolská odborná činnost - Martin Kaleta, Gabriela Tomečková - Více...

Studijní pobyt zahraničního studenta

Studijní pobyt zahraničního studenta

Minulý školní rok naši školu navštěvoval student Felix Wagner z německého Hamburku. Byl zde v rámci projektu AFS Mezikulturní programy, který podporuje mezikulturní vzdělávání a pomáhá studentům poznat život, jazyk i zvyklosti v jiných zemích a odlišných kulturách...

Studijní pobyt zahraničního studenta - Více...

Úspěchy v celostátním kolo SOČ

Úspěchy v celostátním kolo SOČ

11. - 13. června 2021 proběhla 43. celostátní přehlídka soutěže SOČ. Finálového kola se v 18 soutěžních oborech zúčastnilo online formou celkem 258 autorů odborných prací. Studenti našeho gymnázia svou školu reprezentovali na výbornou. Martin Kaleta ze septimy v oboru Zdravotnictví obsadil výborné 4. místo s prací „Subarachnoidální krvácení a změny permeability hematoencefalické bariéry při zánětlivé reakci“. Gabriela Tomečková ze 3.A v oboru Tvorba učebních pomůcek a didaktická technologie se svou prací „Metody výuky moderních dějin vedoucí k aktivizaci žáků a jejich kritickému postoji“ získala 7. místo. Úspěch našich studentů nás velmi těší a blahopřejeme.

Úspěchy v celostátním kolo SOČ - Více...

Vynikající úspěch v dějepisné olympiádě

Vynikající úspěch v dějepisné olympiádě

Po skvěle zvládnutém okresním kole (1. místo) a krajském kole (2. místo) se probojoval reprezentant Purkyňova gymnázia Strážnice Vojtěch John z kvinty do celostátního kola. Letošní téma bylo zaměřené na období baroka českých i světových dějin...

Vynikající úspěch v dějepisné olympiádě - Více...

I V DOBĚ PANDEMIE SLAVÍ NAŠE STUDENTKY SPORTOVNÍ ÚSPĚCHY

I V DOBĚ PANDEMIE SLAVÍ NAŠE STUDENTKY SPORTOVNÍ ÚSPĚCHY

Lucka Korvasová dosáhla dalšího významného úspěchu v in-line rychlobruslení. Na konci května byly obě sestry s reprezentací na závodech světového poháru v Itálii a Lucie skončila jako třetí Juniorka. Nyní ji čeká spolu s Veronikou reprezentační soustředění, z něhož mají vzejít nominace na ME v Portugalsku a případně na MS v Kolumbii. Gratulujeme a držíme palce!!!

I V DOBĚ PANDEMIE SLAVÍ NAŠE STUDENTKY SPORTOVNÍ ÚSPĚCHY - Více...

Přijímací řízení 2021 - 2. kolo

Přijímací řízení 2021 - 2. kolo

Ředitelka gymnázia vyhlašuje druhé kolo přijímacího řízení​ do prvního ročníku studijního oboru 79-41-K/81 gymnázium – všeobecné osmileté studium, pro školní rok 2021/2022 na čtvrtek 21. června 2021. Podrobnější informace po kliknutí na "více..."

Přijímací řízení 2021 - 2. kolo - Více...

Akce dokumentů