Aktuality

Aktualní informace o dění na gymnáziu
HOBIT - stříbrné osvědčení

HOBIT - stříbrné osvědčení

Purkyňovo gymnázium Strážnice získalo letos certifikát Stříbrné osvědčení za aktivní účast ve vzdělávacím programu HOBIT. Díky tomuto projektu mají naši žáci možnost naučit se rozpoznat akutní stavy, jako je mozková příhoda a srdeční infarkt, učí se i jak správně reagovat v těchto situacích. Projekt HOBIT zvyšuje úroveň povědomí o akutním mozkovém infarktu a může vést k záchraně řady lidských životů. V letošním roce se programu zúčastnily třídy kvarta a kvinta, ambasadorem projektu je letošní maturant Martin Kaleta.

HOBIT - stříbrné osvědčení - Více...

StreTech 2022

StreTech 2022

V Praze se 1. června 2022 konal v prostorách Strojírenské fakulty ČVUT v Praze – Dejvicích XIV. roč. konference StreTech 2022 - Středoškolská Technika. Studentské týmy ze středních škol zde prezentovaly práce z celého spektra vědních oborů - od humanitních až po technické. Z našeho gymnázia se tohoto setkání zúčastnili Martin Kaleta z oktávy, Vilém Jančík ze 4.A, Ema Buchtíková ze 3.A a Aneta Kuchynková ze 2.A. Čtveřice studentů prezentovala a obhajovala své práce, které vytvořila v rámci Středoškolské odborné činnosti i dalších aktivit.

StreTech 2022 - Více...

Celostátní kolo soutěže ve hře na cimbál a lidové nástroje

Celostátní kolo soutěže ve hře na cimbál a lidové nástroje

Velkého úspěchu dosáhl Jirka Veselský z kvarty, který minulý týden vyhrál 1. cenu v celostátním kole soutěže ve hře na cimbál a lidové nástroje. Pod vedením paní učitelky Magdaleny Múčkové ze ZUŠ Veselí nad Moravou dosáhl na vrchol žebříčku opakovaně. I další naši studenti, Matěj Veselský, Vítězslav Pálenský, Anna Mičková, Mariana Ivanová (všichni z kvarty), Oliver Okénka, Anastázie Jagošová, Lucie Michnová, Elena Šantavá (všichni z tercie), Vojtěch John (ze sexty) vybojovali v celostátním kole pod vedením Jaromíra Kučery ze ZUŠ Veselí nad Moravou 1. místo v kategorii cimbálových muzik. Naše škola je pyšná na tyto mladé talenty, kteří naši školu tak skvěle reprezentují. Věříme, že se tak jednou zařadí do široké škály muzikantských osobností, které na gymnáziu studovaly.

Celostátní kolo soutěže ve hře na cimbál a lidové nástroje - Více...

Maturita 2022

Maturita 2022

Ve středu 25. 5. v aule proběhlo slavnostní předání maturitního vysvědčení žákům oktávy a 4.A. Maturanti tak oficiálně ukončili své studium na gymnáziu. Hodně štěstí na další cestě.

Maturita 2022 - Více...

Významné ocenění pro našeho studenta Martina Kaletu!

Významné ocenění pro našeho studenta Martina Kaletu!

V pondělí 16. května 2022 převzal na půdě Karlovy univerzity v Praze letošní maturant Martin Kaleta z oktávy Cenu Učené společnosti České republiky, která se uděluje jako ocenění za významný výsledek tvůrčí práce v badatelském nebo cíleném výzkumu. Martin získal toto ocenění v kategorii „středoškolský student“ za studii Subarachnoidální krvácení a změny permeability hematoencefalické bariéry při zánětlivé reakci. Blahopřejeme. https://www.learned.cz/cz/co-je-noveho/aktuality/medaile-a-ceny-ucene-spolecnosti-ceske-republiky-2022.html

Významné ocenění pro našeho studenta Martina Kaletu! - Více...

SOČ 2022

SOČ 2022

Středoškolská odborná činnost je příležitost pro mladé nadané studenty, jak se dozvědět více o jakémkoliv předmětu vědeckého bádání, matematickém, informatickém, přírodovědném i humanitním. Je to příležitost přičichnout k práci v laboratoři, v terénu či se zajímavými lidmi, knihami a jinými zdroji informací. SOČka naučí studenty sepsat odbornou práci, přednést autoreferát a obhájit výsledky svého výzkumu. SOČka je může posunout blíže k vysněné vysoké škole. SOČka má na naší škole tradici a dosahujeme v ní každým rokem velmi dobrých výsledků...

SOČ 2022 - Více...

Krajské kolo Matematické olympiády

Krajské kolo Matematické olympiády

Krajským kolem pokračovala matematická olympiáda kategorie Z9. To se konalo na Gymnáziu Vídeňská v Brně. Připomeňme, že z účastníků okresního kola, které se konalo on-line formou na naší škole už během ledna, do něj postoupili dva kvartáni – Tomáš Hebauer a Matouš Rybecký. Oba mladí matematikové důstojně a hlavně s úspěchem reprezentovali naši školu a stali se úspěšnými řešiteli tohoto soutěžního matematického klání. K jejich zdárné účasti a k proniknutí mezi matematickou elitu Jihomoravského kraje ve své kategorii jim určitě blahopřejeme a patří jim také dík za vzornou reprezentaci školy.

Krajské kolo Matematické olympiády - Více...

Úspěšní matematikové na nižším gymnáziu

Úspěšní matematikové na nižším gymnáziu

Těsně před Velikonocemi byly uvolněny výsledky Matematické olympiády, která proběhla v Hodoníně v kategoriích Z6, Z7, Z8. Z našeho gymnázia jsme měli zastoupení ve všech kategoriích. V kategorii Z6 se soutěže zúčastnila žákyně primy Jolana Bezděková, která v dané kategorii obsadila 3. místo a stala se úspěšnou řešitelkou. Kategorii Z7 barvy naší školy hájil sekundán Jakub Sedlák. Nejúspěšnější kategorií se pro naše gymnázium stala kategorie Z8, kde jsme z celkového počtu 6 úspěšných řešitelů v okrese Hodonín získali 3. A kdo jsou tito úspěšní počtáři? Jsou to tito žáci z tercie: Markéta Tobolová, která skončila na 2. místě, Věra Dobešová, která obsadila 3. místo a Ondřej Piškula, který obsadil 4.pořadí. Všem šesti mladým matematikům gratulujeme k jejich výkonům a patří jim též poděkování za reprezentaci naší školy.

Úspěšní matematikové na nižším gymnáziu - Více...

Dějepisná soutěž studentů gymnázií - krajské kolo v Brně

Dějepisná soutěž studentů gymnázií - krajské kolo v Brně

Ve středu 6. dubna se na biskupském gymnáziu konalo krajské kolo dějepisné soutěže gymnázií, které bylo zaměřeno na dobu 2. světové války v Evropě (politika, bojiště, protinacistický odboj, holocaust, kultura apod.). Přestože soutěžící museli v rámci přípravy nastudovat velké množství literatury a filmových dokumentů, byl letos o tuto akci obrovský zájem. Celkově se zúčastnilo rekordních 327 gymnázií z ČR i Slovenska. Za náš kraj v Brně soutěžilo 31 tříčlenných týmů, ten strážnický - ve složení Vojtěch John, Luděk Studnička a Adam Obrtlík (z kvinty) - obsadil 12. pozici. Srdečně gratulujeme!

Dějepisná soutěž studentů gymnázií - krajské kolo v Brně - Více...

Dějepisná olympiáda - krajské kolo

Dějepisná olympiáda - krajské kolo

V pondělí 4. a v úterý 5. dubna se v Brně konala krajská kola dějepisné olympiády, která byla, stejně jako v okresním kole, zaměřena na život naší šlechty. V I. kategorii obsadil z celkových 32 soutěžících výborné 5. místo náš Ondřej Piškula (03), mezi úspěšné řešitele se zařadili i jeho spolužáci Jakub Křenek (03) a Tomáš Hebauer (04). V úterní II. kategorii z celkových 27 účastníků obsadili velmi dobré 5. místo Luděk Studnička (2.A) a 7. pozici Vojtěch John (06).

Dějepisná olympiáda - krajské kolo - Více...

Akce dokumentů