Divadlo

Divadelní představení
Slovácké divadlo Uherské Hradiště - Višňový sad
14. 3. 2013 - Ve čtvrtek se naši žáci v rámci studentského předplatného zúčastnili představení Višňový sad ve Slováckém divadle v Uherském Hradišti. Toto klasické Čechovovo drama se u našich studentů setkalo s úspěchem, a to i díky nevšední scénografii. Už nyní se těšíme na nový divadelní kus.
Slovácké divadlo v Uherském Hradišti - Oleana
2. 4. 2013 - V úterý v rámci studentského předplatného naši žáci navštívili představení Oleanna na Malé scéně Slováckého divadla v Uherském Hradišti. Název hry Oleanna odkazuje k americké písni o utopické zemi, kde „pečení holubi létají do úst“. Zápletka této pro diváka náročné hry se točí kolem neúspěšné vysokoškolské studentky a jejího profesora, kterému právě oznámili povýšení. Naprostá neschopnost dorozumění mezi těmito dvěma hrdiny pak vytváří příležitost nahlédnout do dvou různých světů.
Slovácké divadlo v Uherském Hradišti - Kdyby tisíc klarinetů
30. 4. 2013 - Kdyby tisíc klarinetů. Slavný muzikál, jímž na konci padesátých let začala v Divadle Na zábradlí éra divadel malých forem a který proslavil vynikající film Jána Roháče, Vladimíra Svitáčka a Miloše Formana z roku 1964 s písničkami ze Semaforu, není třeba podrobněji představovat. Vždyť komická zápletka o tom, co se stane, když se jednoho dne vojín Schulze postaví zupáckému drilu a na pomoc mu přijdou nadpřirozené síly, které promění zbraně na hudební nástroje, zná patrně každý – je to přece již česká klasika! Kdo by si nevzpomněl na zamilovaný song pro Terezu v podaní Waldemara Matušky, na jazzové ohlasy v písních autorské dvojice Suchý a Šlitr, na jímavé balady Hany Hegerové či na dryáčnický duet Evy Pilarové s mladičkým Karlem Gottem o tom, že „je nebezpečné dotýkat se hvězd, na zem spadlých z nebe“? Slovacké divadlo při své úpravě vychází zejména z filmové verze původně divadelní hry, ale tvůrci se neobávají diváckého srovnávání s největšími hvězdami poválečného českého divadla a populární hudby, vždyť naši herci jsou ve vynikající kondici!
Anglické divadlo v Brně - Zkrocení zlé ženy
12. 12. 2012 - Ve středu se studenti 3. ročníků a septimy zúčastnili divadelního představení s názvem „Zkrocení zlé ženy“ od Williama Shakespeara. Představení bylo nastudováno studentským divadelním souborem z gymnázia Olgy Havlové v Ostravě pod vedením Niky Štěpánkové z brněnského divadla „Nika Theatre“. Představení bylo odehráno v anglickém jazyce v upravené verzi. Studenti byli příjemně překvapeni kvalitou představení i faktem, že celé představení bylo pro ně plně srozumitelné. Spolu se studenty děkujeme sponzorům za poskytnutí finanční podpory na dopravu autobusy do Brna. Mgr. Renata Bočková
Anglické divadlo v Brně - Romeo a Julie
12. 12. 2013, Anglické divadlo s vánoční atmosférou. Během druhého adventního týdne, ve čtvrtek, se třetí ročníky zúčastnily divadelní inscenace Romeo a Julie v anglickém jazyce, čímž si mohly ověřit své doposud nabyté vědomosti z angličtiny. Studentské divadlo Buranteatr působilo příjemným dojmem. Po vstupu do něj na nás dýchla atmosféra „studentského divadla“ z období 40.let. Představení mělo zajímavé pojetí s minimálním použitím kulis, což ovšem neubralo na jeho kvalitě. Kulturně vzdělávací výlet jsme zakončili návštěvou nákupního centra Olympia, kde jsme nakoupili vánoční dárky a užívali si vánoční atmosféru. Celý den jsme se vydařil nad rámec možností a budoucím třeťákům doporučujeme se zúčastnit.
Pozvánka do divadla
V tomto školním roce by naše škola ráda obnovila studentské předplatné do Slováckého divadla v Uherském Hradišti. Předplatné zahrnuje 10 titulů od konce září do konce školního roku. Předplatné stojí 540,- Kč. Další informace po kliknutí na "více..."
Německé divadlo v Brně
17. 10. 2017, V úterý se žáci 3. ročníku a septimy za doprovodu německých jazykářek zúčastnili německého divadelního představení v Brně. Představení s názvem 3x o lásce probíhalo v prostorách německého divadla BuranTeatr...
Anglické divadlo v Brně
Ve středu 10.10. se studenti 2. a 3. ročníku zúčastnili divadelního představení Midsummer Night´s Dream v Buranteatru v Brně. Představení bylo v anglickém jazyce v zjednodušené verzi, aby studenti všemu rozuměli. Jazyková úprava i scéna byly na velmi dobré úrovni a studentům se divadelní představení líbilo.
Německé divadlo v Brně
17. 10. 2018, Ve středu se studenti septimy a 3. A zúčastnili představení Der Turm v divadelním sále Buranteatru v Brně. Jednalo se o 2 pohádkové příběhy bratří Grimmů „Jungfrau Maleen“ a „Rapunzel“. Krásná jednoduchá němčina a výborné výkony mladých herců umožnily, aby si naši studenti toto představení užili.
Anglické divadlo v Brně
Studenti 2. ročníku a sexty se zúčastnili ve středu 9.10. divadelního představení v angličtině s názvem „My Family and Other Animals“ v Brněnském BuranTeatru. Představení na motivy knihy G. Durella bylo nastudováno studenty z pražských gymnázií, bylo srozumitelné pro všechny a všem se líbilo. Těšíme se na další představení příští rok.

Akce dokumentů