Výsledky vyhledávání

Počet odpovídajících položek: 880
Upřesnit výsledky.
Typ položkyStáří položekŘadit podle relevance · datum (nejaktuálnější budou první) · abecedně
Blešák aneb vánoční bazárek – skvělý tip na dárek
11. 12. 2013, Před měsícem proběhla na schůzi Ekotýmu debeta o tom, jak využít věci, které jednomu už neslouží, ale druhému mohou sloužit dál. Zrodil se nápad na akci, která dostala název „Blešák aneb vánoční bazárek – skvělý tip na dárek". Ve středu si žáci našeho gymnázia mohli za symbolické ceny nakoupit drobnosti, které dlouho ležely v domácnostech bez využití. Nejoblíbenější mezi kupujícími byla keramika, sklo nebo šperky, především náušnice. Díky nadšení i obchodním dovednostem prodávajících studentů se nakonec prodala většina doneseného zboží. Získané prostředky budou využity na další vylepšování školního dvora, především na vybudování venkovní učebny. Neprodané oblečení jsme předali Charitě Strážnice. Děkujeme všem, kteří přispěli do burzy, pomocníkům mezi studenty a zástupkyni ředitelky PhDr. A. Bahulové za organizaci. Fotografie po kliknutí na "více..."
Umístění Aktivity / Ekoškola
Bobřík informatiky - národní kolo
8. 12. 2014, Dva žáci naší školy – Michal Jaroš (prima) a Radek Tomšej (4. A) se zúčastnili národního kola soutěže „Bobřík informatiky“ a obsadili skvělá místa mezi vítězi ve své kategorii. Michal Jaroš – kategorie Benjamin – 1. místo a Radek Tomšej – kategorie Senior – 3. místo. Srdečně gratulujeme! Celá výsledková listina po kliknutí na „více…“.
Umístění Aktuality
Bobříka informatiky získal Michal Jaroš
BOBŘÍK INFORMATIKY je předmětová soutěž, podporovaná Ministerstvem školství. Klade si za cíl seznamovat žáky s tím, co to jsou informatické otázky a problémy, a že informatika není jen spjatá s ovládáním počítače. Test obsahoval otázky z oblasti algoritmizace, porozumění informacím, řešení problémů a digitální gramotnosti.
Umístění Naše úspěchy / Soutěže / Bobřík informatiky
Březen - měsíc knihy
V březnu se pokusíme nalákat žáky ke knížkám. Do středy 16. března mohou žáci i učitelé přinášet knížky, které už vyřadili ze své domácí knihovny, v druhé polovině měsíce si budou moci vybrat knihu pro sebe nebo své známé. A protože je v této době potřeba pomáhat, drobnou (a dobrovolnou) částkou za vybranou knížku bude možné přispět na sbírku pro lidi postižené válkou na Ukrajině.
Umístění Aktuality
Bronzová a stříbrná ceremonie DofE v Praze
18. 12. 2018 – Ceremonie programu DofE proběhla letos v nádherných prostorách Brožíkova sálu na Staroměstské radnici v Praze. Z naší školy byli oceněni účastníci bronzoví i stříbrní. Blahopřejeme jim a těšíme se na další dobrodružství s DofE.
Umístění Aktivity / Cena vévody z Edinburghu
Bronzová ceremonie DofE 2017
1. 12. 2017, V pátek se vydala skupinka 17 žáků v doprovodu paní profesorky Vařechové na předávání bronzových certifikátů DofE. Tato událost se konala v Praze v Českém muzeu hudby...
Umístění Aktivity / Cena vévody z Edinburghu
Bronzová expedice DofE
Po dvouleté covidové pauze se opět uskutečnila expedice, tentokrát bronzová. Petice děvčat (Natálie Uhmanová a Veronika Vavříková z 2.A, Magda Strnadová a Jolana Vajčnerová ze 3.A a Kateřina Klásková ze sexty) se zúčastnila výpravy do okolí Mikulova. Veškeré zásoby si holky nesly v krosnách, spaly ve stanech, které si samy postavily, a nesměly používat mobilní telefon či jiné výdobytky moderní doby. Celkem nachodily přes třicet kilometrů, všechno skvěle zvládly, teď už budou čekat jen na ceremonii, kde obdrží bronzové ocenění.
Umístění Aktivity / Cena vévody z Edinburghu
Bruslení
Dne 2. února 2022 se konala školní akce - bruslení pro naši třídu. Po první vyučovací hodině jsme se s pány profesory vydali na nádraží, kde jsme počkali, až přijede náš vlak. Cesta ze Strážnice do Veselí nad Moravou trvala pár minut a za chvíli jsme byli na místě. Přišli jsme včas, nazuli si brusle a v momentě byli na ledě. Po dvouhodinovém bruslení nám pořádně vyhládlo a bufet jsme nesměli přejít. Zpáteční cesta byla rychlá a za chvíli jsme byli zase ve škole. Bruslení v rámci hodiny tělesné výchovy jsme si užili a rádi bychom si ho v budoucnosti zopakovali.
Umístění Aktuality
Burza učebnic - 26. 6. 2014
Upozornění pro žáky budoucího 1. ročníku: Burza učebnic proběhne ve čtvrtek 26. 6. 2014 od 8.00 hod. na dvoře gymnázia. V případě nepříznivého počasí v jídelně. Seznam učebnic pro 1. ročník bude zveřejněn v aktualitách během tohoto týdne.
Umístění Aktuality
Cambridge Competition - korespondenční soutěž v angličtině
Umístění Naše úspěchy / Soutěže