Výsledky vyhledávání

Počet odpovídajících položek: 866
Upřesnit výsledky.
Typ položkyStáří položekŘadit podle relevance · datum (nejaktuálnější budou první) · abecedně
"Čarovné barvy země" - výtvarná soutěž
12. 6. 2014, Ve čtvrtek se studentky Purkyňova gymnázia zúčastnily slavnostního vyhlášení vítězů IV. ročníku výtvarné soutěže "Čarovné barvy země" v Mikulčicích. Ke skvělému umístění - získání 2., 3., 4. místa a „Ceny publika“ srdečně gratulujeme! Celá článek a fotografie po kliknutí na "více..."
Umístění Naše úspěchy / Soutěže / Výtvarné soutěže
"Menu pro změnu" - zahájení projektu
Neděle 16. října je Mezinárodní den potravin, a proto byl tento den vybrán k zahájení projektu, který se bude zabývat spotřebou potravin a dostal titul „Menu pro změnu“. Je to projekt mezinárodní (Menu For Change), do kterého se letos zapojuje naše škola spolu s desítkami dalších českých středních škol... Další informace na "více..."
Umístění Aktivity / Ekoškola
...a další možnosti vzdělávání na dálku
Pro velký zájem tvůrců výukových materiálů o zveřejnění jejich nabídky na webových stránkách uzavřených škol, nabízíme k vyzkoušení další možnosti učení doma.
Umístění Aktuality
1. místo v mezinárodní dějepisné soutěži!!!
Trojice studentů Purkyňova gymnázia, Strážnice - Anička Grombířová (3. ročník), Tomáš Macalík (septima), Adam Žák (septima) - vyhrála 26. listopadu 2015 mezinárodní dějepisnou soutěž studentů gymnázií ČR a SR! Srdečně gratulujeme k velkému úspěchu!!! Celý článek a fotografie o průběhu soutěže po kliknutí na "více..."
Umístění Naše úspěchy / Soutěže / Dějepisná soutěž studentů gymnázií
1. únor je Mezinárodní den bez palmového oleje
Víte, že najít v obchodě sušenky bez palmového oleje je těžké? Palmový olej je na světovém trhu velmi oblíbený. Očekává se, že se produkce do roku 2030 zdvojnásobí a to znamená, že k vysazování olejných palem bude třeba více půdy.
Umístění Aktivity / Ekoškola
1.A ZNOVU OBDAROVÁVÁ ÚTULEK
Přestože je po Vánocích, řekli jsme si, že znovu obdarujeme Bzenecký útulek. Rozhodli jsme se, že budeme pomáhat i jindy, než jen o Vánocích, prostě celoročně budeme dělat radost alespoň zvířátkům. Kdoví, třeba příště vymyslíme i něco jiného, jak zlepšit život jiným, ať už zvířátkům nebo lidem. Celá třída se dohodla, že každý z nás přinese něco, abychom umožnili zvířátkům bez milujících rodin, mít o něco lepší život, alespoň skromnými dárky. Pořádně jsme se do toho zakousli a všichni jsme po celého čtvrt roku nosili jídlo pro psy i pro kočky a další věci např.: prostěradla, ručníky atd. Když bylo vše nashromážděno, vydali jsme se do útulku. Tam jsme vše předali a odjížděli s dobrým pocitem, že jsme mohli pomoci. Za 1.A - Barbora Kotková a Marie Hrdoušková.
Umístění Aktivity / Charitativní akce a sbírky
3. místo na Mistroství Evropy v portugalském Canelas
Naše studentka Lucie Korvasová se od 19. 7. do 25. 7. 2021 účastnila Mistrovství Evropy v portugalském městečku Canelas a domů se nevrátila s nepořízenou. V týmovém závodu štafet se svými dalšími třemi kolegyněmi z české reprezentace vybojovala třetí místo a tím se zařadily mezi nejlepší evropskou špičku v této disciplíně. V individuálním závodě na 1000m se jí podařilo vybruslit čtvrté místo, kdy jí na medailové umístění chybělo pouhých pár setin. I přes pády, které ji bohužel během závodů neminuly, si vedla naprosto skvěle a odvedla zde výbornou práci, na kterou se více jak rok a půl pilně připravovala.
Umístění Naše úspěchy / Soutěže / Sportovní soutěže
3. místo v celostátní výtvarné soutěží!!!
13. - 17. 9. 2017, V půlce září se konal "Festival Jičín – město pohádky" s podtitulem Český rok aneb TRADICE tradičně i netradičně, kde se do soutěže "S Rumcajsem za českými tradicemi" zapojilo mnoho škol, školních dužin a dětských domovů.
Umístění Naše úspěchy / Soutěže / Výtvarné soutěže
Soubor PDF document 5.3.2013 - Purkyňovo gymnázium je "Gymplem roku"
Celý článek o našem gymnáziu, který vyšel 5. března v Novém Slovácku, si můžete přečíst v připojeném souboru.
Umístění Napsali o nás
100. schůze Ekotýmu!!!
15. 2. 2017, Ve středu oslavil tým, který pracuje na programu Ekoškola na naší škole, významné výročí. Sešel se totiž již po sté od začátku svého působení. Ekotým se zpravidla schází jednou měsíčně a na svých schůzích probírají různé záležitosti týkající se životního prostředí, zejména spadající do témat odpady, energie, voda, prostředí školy a biodiverzita. Na výroční schůzi se mluvilo např. o projektu Menu pro změnu, akci Zdravé mlsání, oslavě Dne Země nebo organizaci Ekolečka. Od tohoto školního roku Ekotým funguje i jako školní parlament. Po samotné schůzi se členové Ekotýmu přesunuli do bufetu, kde je čekala sladká odměna, a vzápětí se ještě vyfotili u nástěnky Ekoškoly v přízemí.
Umístění Aktivity / Ekoškola