Výsledky vyhledávání

Počet odpovídajících položek: 866
Upřesnit výsledky.
Typ položkyStáří položekŘadit podle relevance · datum (nejaktuálnější budou první) · abecedně
Maturita 2022
Ve středu 25. 5. v aule proběhlo slavnostní předání maturitního vysvědčení žákům oktávy a 4.A. Maturanti tak oficiálně ukončili své studium na gymnáziu. Hodně štěstí na další cestě.
Umístění Aktuality
Volné pracovní místo učitele: německý/anglický jazyk a fyzika/Tv
Nabízíme volné pracovní místo učitele německého + anglického jazyka (celý úvazek od 25. 8. 2022, na dobu určitou – po roce možnost prodloužení smlouvy na dobu neurčitou) a učitele fyziky + tělesné výchovy (celý úvazek od 25. 8. 2022, na dobu určitou – po roce možnost prodloužení na dobu neurčitou). Podrobné informace na telefonu 702 087 364 nebo e-mailu vavriko@gys.cz, info@gys.cz.
Umístění Aktuality
DofE - prezentace programu pro další zájemce
V úterý 24. května proběhla prezentace programu Mezinárodní cena vévody z Edinburghu (DofE), který naše škola poskytuje. Besedy se zúčastnili žáci tercie, kvarty a 1.A. Program představila koordinátorka programu pro Moravu a vlastní zkušenost popsala ambasadorka Niki, absolventka bronzové a stříbrné úrovně, která se právě chystá na zlatou expedici do Portugalska. Snažili jsme se nalákat další zájemce z řad našich studentů, pro které by mohlo být plnění programu významnou pomocí při přípravě na budoucnost a zároveň zpestřením středoškolského života. V minulosti na naší škole absolvovaly program desítky žáků, snad se najdou nadšenci i mezi návštěvníky besedy.
Umístění Aktivity / Cena vévody z Edinburghu
Český den proti rakovině
Ve středu 11. května se konal další ročník celonárodní sbírky Ligy proti rakovině, jejíž výtěžek je věnován na nádorovou prevenci, zlepšení kvality života onkologických pacientů a na podporu onkologického výzkumu. Bylo prodáno celkem 350 kvítků a vybráno 11 086 ,- Kč, které byly odeslány na účet Ligy proti rakovině. Všem dobrovolníkům a dárcům děkujeme za podporu, spolupráci a peněžité dary!
Umístění Aktivity / Charitativní akce a sbírky
Významné ocenění pro našeho studenta Martina Kaletu!
V pondělí 16. května 2022 převzal na půdě Karlovy univerzity v Praze letošní maturant Martin Kaleta z oktávy Cenu Učené společnosti České republiky, která se uděluje jako ocenění za významný výsledek tvůrčí práce v badatelském nebo cíleném výzkumu. Martin získal toto ocenění v kategorii „středoškolský student“ za studii Subarachnoidální krvácení a změny permeability hematoencefalické bariéry při zánětlivé reakci. Blahopřejeme. https://www.learned.cz/cz/co-je-noveho/aktuality/medaile-a-ceny-ucene-spolecnosti-ceske-republiky-2022.html
Umístění Naše úspěchy / Ocenění
SOČ 2022
Středoškolská odborná činnost je příležitost pro mladé nadané studenty, jak se dozvědět více o jakémkoliv předmětu vědeckého bádání, matematickém, informatickém, přírodovědném i humanitním. Je to příležitost přičichnout k práci v laboratoři, v terénu či se zajímavými lidmi, knihami a jinými zdroji informací. SOČka naučí studenty sepsat odbornou práci, přednést autoreferát a obhájit výsledky svého výzkumu. SOČka je může posunout blíže k vysněné vysoké škole. SOČka má na naší škole tradici a dosahujeme v ní každým rokem velmi dobrých výsledků...
Umístění Naše úspěchy / SOČ
Den Země
Den Země Do letošních oslav Dne Země (22. dubna) se poprvé zapojila celá škola. Mladší ročníky gymnázia (prima, sekunda a tercie) se zúčastnily Ekohrátek, které připravila kvarta. Žáci vytvořili týmy a na stanovištích plnili zajímavé úkoly nejen s ekologickou tematikou. Nejlepší týmy z každé třídy získaly sladkou odměněnu. Starší ročníky se zapojily do úklidových prací v rámci celostátní akce: Ukliďme Česko. Některé třídy provedly očistu vnitřních i vnějších prostor školy, další pomohly technickým službám města s úklidem odpadků v okolí Baťova kanálu nebo NÚLK s pracemi ve skanzenu a na stadionu Bludník v zámeckém parku (viz fotografie). Všem zúčastněným a organizátorům patří velký obdiv a poděkování za dobře odvedenou práci!
Umístění Aktivity / Ekoškola
MEZINÁRODNÍ STUDENTSKÁ VÝMĚNA CELJE – STRÁŽNICE
Od úterý 19. dubna do soboty 22. dubna 2022 se 22 studentů naší školy věnovalo 22 stejně starým studentům, kteří k nám přijeli ze slovinského Celje, velkého města s bohatou kulturou a historií. I škola, na které studují, je velká a zahrnuje nejrůznější středoškolské obory. Naši partneři studují na gymnáziu, které se podle místa, které je sopečného původu, jmenuje Gimnazija Lava. Komunikačním jazykem našeho výměnného programu je angličtina...
Umístění Aktivity / Mezinárodní výměnné pobyty
Bioskop Brno – vědecké výukové centrum Masarykovy univerzity v Brně
Naše škola se opět zapojila do projektu Bioskop. Studenti 2. ročníku se v úterý 26. 4. 2022 zúčastnili kurzu Krev – esence života. Kurz probíhal ve vědeckých laboratořích Masarykovy univerzity v Univerzitním kampusu Bohunice. Studenti se dozvěděli mnoho zajímavých informacích o krvi, nemocích krve a darování krve. Prakticky si vyzkoušeli křížovou zkoušku a základní diagnostiku z krevních nátěrů.
Umístění Aktivity / Partnerská univerzita
Fyzikálně-technická exkurze na Ostravsko
V úterý a středu absolvovala naše třída 2.A dvoudenní exkurzi po Ostravsku. První zastávkou byl pivovar Radegast v Nošovicích. Prohlídka, seznámení s historií vzniku pivovaru, nakonec i s výrobou a lahvováním piva. Jediným zklamáním byla ochutnávka, kterou jsme si bohužel nemohli dopřát. Co nás však opravdu zaujalo, bylo naučné centrum Velký svět techniky v Dolních Vítkovicích zahrnující vynálezy, zajímavosti, přírodní vědy a především techniku. Návštěvu ve Velkém světě zakončilo zajímavé 3D kino o Pacifiku. Po náročném dnu a návštěvě Fóra Nová Karolina jsme si odpočinuli a druhý den jsme opět vyrazili plní energie. Tentokrát jsme zamířili do planetária v Ostravě na prohlídku expozice a výukový program s názvem "Bohové a hvězdy starých Mayů". Celá exkurze končila příjemnou prohlídkou MARLENKY ve Frýdku-Místku a ochutnávkou jejich lákavých produktů, které jsme mohli zakoupit. Znavení, ale obohaceni novými zážitky i znalostmi jsme se vraceli domů s úsměvy na tváři. Veronika Machalová.
Umístění Aktivity / Zájezdy, výlety, exkurze