Úvod - Purkyňovo gymnázium Strážnice

Aktuality

Ekolympiáda 2013

Ekolympiáda 2013

1. 10. 2013, V úterý proběhl ve Strážnici již sedmý ročník soutěže „Ekolympiáda“. Tuto celodenní soutěž s ekologickou tematikou pro žáky 2. stupně z okolních škol každoročně organizuje strážnické Purkyňovo gymnázium, nositel titulu Ekoškola. Letos své síly změřilo celkem šest družstev ze základních škol (Veselí nad Moravou, Vnorovy, Strážnice, Kyjov i Čejkovice) a dvě z osmiletých gymnázií (Hodonín, Strážnice). Nejvíce bodů (125) získala Církevní základní škola ve Veselí nad Moravou, na druhém místě skončili domácí, kteří dostali o šest bodů méně, a veselská ZŠ Hutník byla třetí s celkem 115 body. Fotografie z Ekolympiády po kliknutí na "více..."

Více...

Zahájení GYmnaziální Výtvarné Akademie (GYVA) 2013/2014

Zahájení GYmnaziální Výtvarné Akademie (GYVA) 2013/2014

1. 10. 2013, V úterý odpoledne byla zahájena GYVA 2013/2014 v učebně výtvarné výchovy. Případní další zájemci se mohou ještě přihlásit do 15. října 2013. Fotografie a přihláška po kliknutí na "více.."

Více...

Noc vědců poprvé na gymnáziu ve Strážnici

Noc vědců poprvé na gymnáziu ve Strážnici

27. 9. 2013, V pátek se Purkyňovo gymnázium ve Strážnici poprvé připojilo k Noci vědců. Tato akce se každý rok odehrává především v univerzitních městech. Strážnická podoba Noci vědců ukázala, že i na střední škole je co ukazovat. V tomto prvním ročníku mohli zájemci mezi 18. a 22. hodinou navštívit celkem pět stanovišť. Jednalo se o biologii, ekologii, fyziku, zeměpis a informační technologii. Více informací po kliknutí na "více..."

Více...

Setkání Ambasadorů Masarykovy univerzity v Brně

Setkání Ambasadorů Masarykovy univerzity v Brně

13. 9. 2013, V pátek proběhlo v Brně setkání Ambasadorů Masarykovy univerzity. Je to projekt pro rozšíření vědomostí o MU na středních školách v Česku i na Slovensku. Jelikož je Masarykova univerzita partnerem naší školy, dostali jsme možnost se na tomto projektu také aktivně podílet. Pro další informace klikněte na "více.."

Více...

Preventivní kurz kvinty

Preventivní kurz kvinty

16.-17. 9. 2013: V pondělí a úterý se žáci kvinty zúčastnili v Rekreačním středisku Vápenky preventivního kurzu. Cílem pobytu bylo napomoci k upevnění příznivého sociálního klimatu ve třídě, posílit třídní soudržnost a ukázat cestu k úspěšnému zvládnutí středoškolského učiva. Preventivní kurz byl výborně veden, žáci a pedagogové vysoce ocenili jednotlivé aktivity vedoucí ke splnění cílů a obsahu kurzu. Celý článek a fotografie z akce po kliknutí na "více..."

Více...

Hurááá!!! Máme juniorskou mistryni světa!!! Blahopřejeme!!!

Hurááá!!! Máme juniorskou mistryni světa!!! Blahopřejeme!!!

18. 9. 2013, Naše žákyně 3. A Jitka Pešková se dnes stala juniorskou mistryní světa v Limě ve střelbě na skeet. Osmnáctiletá Jitka Pešková se postarala o největší úspěch české ženské brokové střelby v historii. Další informace získáte po kliknutí na "více..."

Více...

Adaptační kurz 1. ročníku

Adaptační kurz 1. ročníku

11. - 12. 9. 2013, V úterý a ve středu se noví žáci třídy 1.A zúčastnili v Rekreačním středisku Vápenky adaptačního kurzu. Ten byl zaměřen nejen na prevenci sociálně-patologických jevů, ale také na nácvik a rozvoj sociálních dovedností, jako je např. umění naslouchat, zvládání stresových situací či rozvoj zdravého sebevědomí. Kurz vedl psycholog Pedagogicko-psychologické poradny Hodonín Mgr. Jaroslav Mrkva za spoluúčasti třídního učitele Mgr. Petra Šimlíka a školního metodika prevence PhDr. Jaroslava Žáka.

Více...

Další...
 

Akce dokumentů