Úvod - Purkyňovo gymnázium Strážnice

Aktuality

Přírodovědný klokan 2013/2014 - krajské kolo

Přírodovědný klokan 2013/2014 - krajské kolo

8. ročníku Přírodovědného klokana 2013 – 2014 v Jihomoravském kraji se zúčastnilo v kategorii Kadet 5.475 soutěžících a v kategorii Junior 1.744 soutěžících. Na 1. místě v kategorii Junior se v rámci Jihomoravského kraje se umístila naše žákyně Anna Grombířová (1.A) a na 3. místě ve stejné kategorii Eva Filípková (1. A). Srdečně gratulujeme! Celý článek a výsledková listina po kliknutí na „více…“

Více...

pIšQworky 2013 - oblastní kolo

pIšQworky 2013 - oblastní kolo

14. 11. 2013, Přestože z jedenácti týmů mohl postoupit pouze jediný, postoupil tým našeho gymnázia - Martin HLAHŮLEK (hrající kapitán), Václav ŠAŠINKA, Jan KONEČNÝ, Adam ŠIMONÍK, David ŠUSTEK, Jan SKALKA, Jaromír KUCHYŇKA. Na druhém až čtvrtém místě skončily týmy z kyjovského gymnázia a na pátém až osmém místě tým z hodonínského gymnázia. Oblastního kola v Hodoníně se náš gymnaziální tým zúčastnil třikrát: V roce 2010 zvítězili jako - BRATŘI V ŠACHU, v roce 2012 zvítězili s velmi pozměněným týmem RANAŘI a v roce 2013 zvítězili s mírně pozměněným týmem KIRKJUBAEJARKLAUSTUR. Krajský turnaj v Brně proběhne následující pondělí - 18. 11. 2013. Gratulujeme a držíme palce!!! Pro další informace klikněte na "více..."

Více...

Futsalový turnaj středních škol

Futsalový turnaj středních škol

13. 11. 2013, Ve středu jsme se zúčastnili futsalového turnaje středních škol. Ve výběru naší školy byli žáci prvních až třetích ročníků a septimy. Turnaje se zúčastnily 3 týmy. V prvním zápase byla naším soupeřem Obchodní akademie z Veselí nad Moravou, která šla rychle do vedení, ale po trefách Jana Svobody a Tomáše Řičici jsme zápas obrátili a už nepustili. V dalším zápase nás čekala střední škola ze Bzence, kterou jsme po skvělém výkonu ve druhém poločase zničili :-) 4:1. Pod vedením Mgr. Ebringera všichni předvedli perfektní výkon a postupujeme na turnaj do Hodonína. Autor – Filip Kozumplík

Více...

Den otevřených dveří

Den otevřených dveří

6. 11. 2013, Ve středu měli zájemci o studium na Purkyňově gymnáziu i jejich rodiče možnost podívat se do prostor gymnázia a seznámit se s vybavením školy i s vyučujícími, kteří pro ně připravili ukázky zajímavých způsobů výuky svých předmětů. K dispozici jim byli průvodci z řad žáků gymnázia. Ti poskytli žákům pátých a devátých tříd základních škol informace o škole a odpověděli jim i na jejich všetečné dotazy týkající se studia na škole. Pokud náhodou někdo den otevřených dveří zmeškal, nemusí litovat, počátkem února 2014 bude mít ještě jednu možnost se na gymnázium podívat. Fotografie z akce po kliknutí na "více..."

Více...

Chemici na Masarykově univerzitě

Chemici na Masarykově univerzitě

29. 9. - 1. 11. 2013, V rámci projektu „Partnerství ve vzdělávání“ se žáci naší školy pravidelně účastní odborných seminářů pořádaných na půdě Masarykovy univerzity v Brně. Letos pracovníci Ústavu chemie pořádali pro žáky partnerských středních škol popularizační přednášky, odborné semináře, demonstrace a laboratorní cvičení. Přednášek se zúčastnili žáci 4. A, kteří navštěvují seminář z chemie. Program zahrnoval úvodní přednášku, prohlídku laboratoří a praktickou část, ve které si účastníci sami vyzkoušeli jednoduché experimenty z oboru, jemuž byla věnována přednáška. Celý článek a fotografie po kliknutí na "více..."

Více...

Výměnný pobyt našich žáků v Holandsku

Výměnný pobyt našich žáků v Holandsku

26. 10. – 3. 11. 2013, V neděli 3. října se osmnáct našich žáků vrátilo z výměnného pobytu v Nizozemsku, a vypadali velmi spokojeně. Skupina devíti hochů a devíti děvčat převážně z 2. ročníku, kvinty, sexty a septimy odcestovala v sobotu 26. října pod vedením učitelů Ivy Uhrové a Jana W. Jongepiera ke svým partnerům ve městě Middelburg, aby spolu s nimi tuto zemi větrných mlýnů a tulipánů objevovali. Celý článek a fotografie po kliknutí na "více..."

Více...

Výměnný pobyt našich žáků v Holadsku

Výměnný pobyt našich žáků v Holadsku

26. 10. – 3. 11. 2013, V neděli 3. října se osmnáct našich žáků vrátilo z výměnného pobytu v Nizozemsku, a vypadali velmi spokojeně. Skupina devíti hochů a devíti děvčat převážně z 2. ročníku, kvinty, sexty a septimy odcestovala v sobotu 26. října pod vedením učitelů Ivy Uhrové a Jana W. Jongepiera ke svým partnerům ve městě Middelburg, aby spolu s nimi tuto zemi větrných mlýnů a tulipánů objevovali. Celý článek a fotografie z cesty po kliknutí na "více..."

Více...

Další...

Akce dokumentů