Úvod - Purkyňovo gymnázium Strážnice

Aktuality

Sbírka pro sdružení Kočky SOS

Sbírka pro sdružení Kočky SOS

V loňském roce jsme na naší škole uspořádali předvánoční sbírku pro hodonínský psí útulek, při které jsme vybrali přes 60kg krmiva a nemalý finanční obnos. Letos pokračujeme v této tradici, tentokrát jsme se však zaměřili na pomoc opuštěným kočkám. Do čtvrtka 19. 12. můžete nosit do kabinetu chemie krmivo (granule, konzervy, kapsičky), misky, hračky, pelíšky a staré froté ručníky, povlečení, prostěradla, které se dávají kočkám do klecí po kastraci. Sdružení Kočky SOS Hodonín zajišťuje nutnou veterinární péči a krmivo pro kočky bez domova. Toulavé kočky dále nechávají kastrovat a snaží se tak jejich počet na ulicích regulovat. Těm šťastnějším, kterých je okolo 150 ročně pak najdou nový domov. Organizace nepobírá žádné dotace od města, je proto plně odkázána na dary veřejnosti a vděčná za jakoukoliv pomoc.

Více...

Olympiáda v anglickém jazyce - školní kolo

Olympiáda v anglickém jazyce - školní kolo

10. 12. 2013, V úterý se necelá čtyřicítka našich studentů představila ve třech věkových kategoriích ve školním kole olympiády v angličtině. Celková úroveň i výkony byly velmi dobré. V okresním kole, které se uskuteční v polovině února 2014, budou dobré jméno našeho gymnázia hájit tito postupující studenti: Kryštof Sochor (sekunda, v kategorii I), Bronislav Sup (kvarta, kategorie II) a Jana Studénková (sexta, kategorie III). Blahopřejeme a věříme v úspěch i na další úrovni. Všem zúčastněným ve školním kole patří poděkování za úsilí i účast.

Více...

Vyrábění EKOšperků

Vyrábění EKOšperků

4. 12. 2013, Ve středu jsme se místo posledních dvou vyučovacích hodin vydali vyrábět EKOnáušnice či jiné EKOšperky. Nejčastějším materiálem byly PET lahve, které by jinak skončily ve žlutých kontejnerech. Paní Hřivnová nám ukázala vhodné techniky a příklady hotových výrobků, ale pak byla popuštěna uzda naší fantazie a výsledky byly opravdu pěkné. Bylo to příjemné zpestření školní výuky a poznali jsme zase něco nového. A myslíme, že protože jsme Ekoškola, je to dvakrát tak skvělé. TERCIE

Více...

Mladý Demosthenes - školní kolo 2013

Mladý Demosthenes - školní kolo 2013

3. 12. 2013, V úterý se 13 řečníků zúčastnilo školního kola soutěže v mluveném projevu Mladý Demosthenes. Mezi nejmladšími řečníky podala v 1. kategorii nejucelenější výkon Daniela Skalková (sekunda). Ve 2. kategorii zvítězila Amálie Berčíková (tercie), a ve 3. kategorii pro nejstarší žáky se nejvýrazněji prosadila Tereza Kropíková (sexta), která se již v minulosti probojovala do celostátního kola. Věříme, že vítězové svými mluvenými projevy zaujmou i v brněnském regionálním kole. Gratulujeme! Další informace po kliknutí na „více…“

Více...

Rozloučení se Sofií Casadei

Rozloučení se Sofií Casadei

28. 11. 2013, Ve čtvrtek jsme se ne nadlouho rozloučili se Sofií Casadei. Tři měsíce plné smíchu, pantomimy a nového přátelství uběhly jako voda a na začátku prosince jsme se už museli s naší Sofii rozloučit. Sofii se ve Strážnici moc líbilo, a proto víme, že jsme se neloučili naposledy a že se na začátku prázdnin, kdy by měla přijet znovu, uvidíme. Každopádně nám bude chybět a jsme vděční za to, že jsme spolu mohli strávit tři krásné měsíce. We will miss you Sofia! Třída SEXTA. Celý článek a fotografie po kliknutí na "více..."

Více...

pIšQworky 2013 - celorepublikové finále!

pIšQworky 2013 - celorepublikové finále!

29. 11. 2013, V pátek proběhlo v Brně, na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity, celorepublikové finále turnaje pIšQworky 2013. Náš gymnaziální tým KIRKJUBAEJARKLAUSTUR obsadil 14. místo z celkových 1144 českých středoškolských týmů a 41 slovenských středoškolských týmů. Není tedy pochyb o tom, že pIšQworky hrát naši borci UMÍ. BLAHOPŘEJEME! Fotografie a výsledková listina po kliknutí na "více..."

Více...

Olympiáda z dějepisu - školní kolo

Olympiáda z dějepisu - školní kolo

27. 11. 2013, Ve středu se u nás uskutečnilo školní kolo dějepisné olympiády. Letošní ročník je zaměřen na další specifické téma – „Město v proměnách času“ a nutno přiznat, že test tentokrát jednoduchý rozhodně nebyl. Přesto nakonec máme do okresního kola dva postupující, kteří získali více než 60 % bodů – vítěz Jakub Šuráň a společně s ním i Alena Kobidová (oba ze třídy tercie). Hodně štěstí v okresním kole, které se uskuteční 28. 1. 2014 u nás na gymnáziu! Propozice okresního kola po kliknutí na "více..."

Více...

Další...

Akce dokumentů