Úvod - Purkyňovo gymnázium Strážnice

Aktuality

Výměnný pobyt našich žáků v Srbsku

Výměnný pobyt našich žáků v Srbsku

7. - 13. 10. 2013, V neděli se vrátila ze srbského města Sremska Mitrovica první delegace našich žáků a učitelů z výměnného pobytu. Naši žáci byli ubytováni v rodinách srbských partnerů, takže mohli porovnat způsob života v obou zemích. Přes den navštěvovali některé vyučovací hodiny a absolvovali exkurze po místních památkách. Měli možnost navštívit i dvě největší města Srbska, Bělehrad a Novi Sad. Celý článek a fotografie po kliknutí na "více..."

Více...

Bible a my - školní

Bible a my - školní

10. 10. 2013, Naše škola se letos tradičně zapojila do soutěže Bible a my. Ve čtvrtek se konalo školní kolo, v němž se zadával všeobecný test ze znalosti Bible. Účastnilo se ho 22 žáků školy. Byli rozděleni do tří kategorií. Ve II. kategorii (prima, sekunda) soutěžili 2 žáci, ve III. kategorii (tercie, kvarta) 3 žáci a ve IV. kategorii určené pro vyšší gymnázium 17 žáků. Vítězem II. kategorie se stal žák sekundy Jošua Křišťan Blažek. Ve III. kategorii zvítězil Ondřej Chudíček z tercie a ve IV. kategorii Vladimír Pokorný z kvinty. Vítězům blahopřejeme.

Více...

Daniela Skalková, žákyně sekundy, se kvalifikovala na mistrovství České republiky v judu

Daniela Skalková, žákyně sekundy, se kvalifikovala na mistrovství České republiky v judu

5. 10. 2013, V sobotu se naše žákyně Daniela Skalková zúčastnila Českého poháru v judu v Teplicích. Jednalo se o poslední kvalifikační turnaj pro postup na mistrovství České republiky. Daniela ve své kategorii vybojovala skvělé 1. místo, stejně jako na předchozích dvou kvalifikačních turnajích v Brně a v Jablonci nad Nisou. Nyní se už pod vedením svého tatínka, pana Tomáše Skalky (4. DAN), připravuje na mistrovství ČR. Gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů!

Více...

Denik.cz - tisková konference v Brně s Jitkou Peškovou

Denik.cz - tisková konference v Brně s Jitkou Peškovou

1. 10. 2013 - Střelkyně brněnské Komety Jitka Pešková v den svých osmnáctých narozenin získala juniorský titul mistryně světa na šampionátu v Peru. „Chtěla jsem dvojnásobnou oslavu a jsem strašně šťastná, že to vyšlo," povídala zlatá medailistka, která si připsala vůbec největší úspěch v historii české ženské sportovní střelby. Celý článek po kliknutí na "více..."

Více...

Richard Průžek z Purkyňova gymnázia absolvoval ESFALP Academy 2013

Richard Průžek z Purkyňova gymnázia absolvoval ESFALP Academy 2013

27. 9. - 2. 10. 2013, V minulých dnech proběhl v rakouském městě Illmitz mezinárodní šestidenní workshop nazvaný ESFALP Academy. Šlo o setkání žáků i učitelů ZŠ a SŠ z 11 evropských zemí. Díky úspěšnému výběrovému řízení Českou republiku reprezentovali zástupci Purkyňova gymnázia. Studentskou část akademie absolvoval žák třídy kvinta Richard Průžek. Celý článek a fotografie po kliknutí na "více..."

Více...

Ekolympiáda 2013

Ekolympiáda 2013

1. 10. 2013, V úterý proběhl ve Strážnici již sedmý ročník soutěže „Ekolympiáda“. Tuto celodenní soutěž s ekologickou tematikou pro žáky 2. stupně z okolních škol každoročně organizuje strážnické Purkyňovo gymnázium, nositel titulu Ekoškola. Letos své síly změřilo celkem šest družstev ze základních škol (Veselí nad Moravou, Vnorovy, Strážnice, Kyjov i Čejkovice) a dvě z osmiletých gymnázií (Hodonín, Strážnice). Nejvíce bodů (125) získala Církevní základní škola ve Veselí nad Moravou, na druhém místě skončili domácí, kteří dostali o šest bodů méně, a veselská ZŠ Hutník byla třetí s celkem 115 body. Fotografie z Ekolympiády po kliknutí na "více..."

Více...

Zahájení GYmnaziální Výtvarné Akademie (GYVA) 2013/2014

Zahájení GYmnaziální Výtvarné Akademie (GYVA) 2013/2014

1. 10. 2013, V úterý odpoledne byla zahájena GYVA 2013/2014 v učebně výtvarné výchovy. Případní další zájemci se mohou ještě přihlásit do 15. října 2013. Fotografie a přihláška po kliknutí na "více.."

Více...

Další...

Akce dokumentů