Úvod - Purkyňovo gymnázium Strážnice

Aktuality

Olympiáda z biologie - školní kolo (kategorie C, D)

Olympiáda z biologie - školní kolo (kategorie C, D)

12. 2. 2014, Ve středu se konalo školní kolo Olympiády z biologie. V kategorii C se jí zúčastnilo 15 žáků. Barbora Šebestová (kvarta) a Jakub Šuráň (tercie) získali stejný a zároveň nejvyšší počet bodů. Tím se oba umístili na 1. – 2. místě a postupují do okresního kola. 3. místo obsadila Rosálie Františka Rosíková z tercie. V mladší kategorii D řešilo úkoly olympiády 14 žáků. 1. místo patří Davidu Novákovi (sekunda), 2. místo Štěpánce Vrhelové (sekunda) a 3. místo Julii Kurucové (sekunda). David a Štěpánka postupují do okresního kola. Všem srdečně gratulujeme!

Více...

Bible a my - ústřední kolo (Olomouc)

Bible a my - ústřední kolo (Olomouc)

12. 2. 2014, Ve středu proběhlo v Olomouci ústřední kolo XXI. ročníku celostátní soutěže Bible a my. Organizaci této soutěže zajišťuje ZŠ M. Kudeříkové ve Strážnice a Česká biblická společnost. Tohoto finálového kola se ve všech 4 kategoriích zúčastnilo více než 200 žáků ze 17 okresů naší republiky. Naše gymnázium reprezentoval ve druhé kategorii žák sekundy Joshua Blažek a ve čtvrté kategorii oktavánka Jordana Blažková. Do závěrečného veřejného finále postoupilo z každé kategorie 6 nejúspěšnějších řešitelů písemného testu, který se psal v prostorách Cyrilometodějské teologické fakulty Palackého univerzity. Veřejné finále probíhalo v nádherném Trůnním sále Arcibiskupství olomouckého. Ve 4. kategorii, jež je určena žákům SŠ, patřila Jordana Blažkové k šestici postupujících a ve veřejném finále skončila na skvělém 2. místě. Tímto jí srdečně blahopřejeme.

Více...

Náš Bazárek se stal inspirací pro ostatní :-)

Náš Bazárek se stal inspirací pro ostatní :-)

Celý článek o tom, komu se zalíbil náš nápad na uspořádání této předvánoční, užitečné a milé akce, si můžete přečíst po kliknutí na "více..."

Více...

Olympiáda z českého jazyka - okresní kolo

Olympiáda z českého jazyka - okresní kolo

6. 2. 2014, Ve čtvrtek proběhlo v Hodoníně okresní kolo Olympiády v českém jazyce. V kategorii I reprezentoval naši školu Jakub Šuráň (tercie), který získal v konkurenci většinou o rok starších žáků jen o 6 bodů méně než vítěz soutěže a umístil se jako 12. V kategorii II Daniela Uřičářová (sexta) vybojovala (hlavně díky své velmi zdařilé slohové práci) 3. místo a postupuje do krajského kola. Barbora Hořáková (kvinta) získala 5. místo. Všem soutěžícím blahopřejeme a děkujeme za velmi solidní reprezentaci školy.

Více...

Olympiáda v ruském jazyce - krajské kolo

Olympiáda v ruském jazyce - krajské kolo

5. 2. 2014,Ve středu proběhlo v Lužánkách krajské kolo Soutěže v ruském jazyce v kategoriích ZŠ, SŠI a SŠII. Společně soutěžily kraje Jihomoravský, Zlínský a Vysočina. V kategorii ZŠ nás reprezentovala Tereza Svitálková z kvarty, která obsadila krásné 3. místo. Stejného umístění dosáhla v kategorii SŠI Vendula Letovská z kvinty. V rámci Jihomoravského kraje byla třetí, celkově pátá. Studentka oktávy Tamara Kubálková se předvedla ve vynikající formě, což jí zajistilo 2. místo. Blahopřejeme a děkujeme.

Více...

Angličtinář roku 2014

Angličtinář roku 2014

28. 1. 2014, V úterý se zúčastnilo 34 studentů soutěže „Angličtinář roku 2014“, která je organizována společností Czech-us ve spolupráci s University of New York in Prague. Test trvající 60 minut porovnává znalosti anglického jazyka studentů středních škol v celé České Republice a úspěšní studenti obdrží hodnotné ceny od obou organizátorů. Navíc učitelé obdrží cenné údaje o úrovni výuky na naší škole.

Více...

Olympiáda z dějepisu - okresní kolo

Olympiáda z dějepisu - okresní kolo

28. 1. 2014, V úterý proběhlo na našem gymnáziu okresní kolo dějepisné olympiády. Mezi 37 soutěžícími žáky bojovali i dva naši studenti – Alena Kobidová a Jakub Šuráň, oba z tercie. Za vzornou reprezentaci naší školy jim oběma patří poděkování! Celý článek po kliknutí na "více..."

Více...

Další...

Akce dokumentů