Úvod - Purkyňovo gymnázium Strážnice

Aktuality

Futsalový turnaj základních škol

Futsalový turnaj základních škol

20. 11. 2013, Ve středu se žáci nižšího gymnázia – Vojtěch Pres, Matěj Rýpal, Tomáš Míka, Martin Toman, Martin Blažek, Richard Chrena, Daniel Pivoňka, Jakub Šuráň, Ivo Lekeš a Dominik Kolacia zúčastnili ve Ždánicích prvního kola školské futsalové ligy. 1. kolo se hrálo jako turnaj mezi Purkyňovým gymnáziem, ZŠ Ždánice a Církevní ZŠ Veselí nad Moravou.

Více...

Recitační soutěž 2013 - školní kolo

Recitační soutěž 2013 - školní kolo

19. 11. 2013, V úterý proběhlo školní kolo Přehlídky mladých recitátorů, kterého se zúčastnilo 12 soutěžících. V mladší kategorii (prima, sekunda) podali první čtyři recitátoři výborné výkony, takže pro porotu bylo velmi obtížné stanovit výsledné pořadí: 1. Michal Kuchařík (prima), 2. Júlia Kurucová (sekunda), Alžběta Koryčanská (prima). Recitátoři ve starší kategorii přednesli náročné texty – nejvýrazněji se prezentovaly terciánky Alžběta Hřivnová (1. místo) a Rozálie Františka Rosíková (2. místo). Za přednes klasických veršů byla oceněna 3. místem Tereza Svitálková (kvarta). Vítězové obou kategorií postupují do okresního kola přehlídky. Gratulujeme! Fotografie z vyhlášení výsledků soutěže po kliknutí na "více..."

Více...

pIšQworky 2013 - krajské kolo

pIšQworky 2013 - krajské kolo

18. 11. 2013, Náš pIšQworkářský tým KIRKJUBAEJARKLAUSTUR skončil v krajském turnaji pIšQworky 2013 v Brně jako stříbrný. Již teď patří mezi 24 nejlepších studentských týmů v republice. Celorepublikové finále, do něhož náš tým postoupil, bude probíhat 29. 11. 2013. Přejeme našemu týmu pevné nervy a šťastný los. Další informace po kliknutí na "více..."

Více...

Ocenění úspěšných studentů středních škol

Ocenění úspěšných studentů středních škol

18. 11. 2013, V pondělí se konalo v Brně, v Sále zastupitelstva Jihomoravského kraje setkání úspěšných žáků s představiteli Jihomoravského kraje. Na toto slavnostní setkání byl pozván i žák našeho gymnázia Benjamin Samuel Ondra, který v minulém školním roce vybojoval v ústředním kole olympiády v německém jazyce v Praze skvělé 2. místo. Jako poděkování za vzornou reprezentaci Jihomoravského kraje obdržel pamětní list s podpisem hejtmana Jihomoravského kraje Michala Haška a skleněnou upomínkovou plaketu. Další informace a fotografie z akce po kliknutí na "více..."

Více...

Přírodovědný klokan 2013/2014 - krajské kolo

Přírodovědný klokan 2013/2014 - krajské kolo

8. ročníku Přírodovědného klokana 2013 – 2014 v Jihomoravském kraji se zúčastnilo v kategorii Kadet 5.475 soutěžících a v kategorii Junior 1.744 soutěžících. Na 1. místě v kategorii Junior se v rámci Jihomoravského kraje se umístila naše žákyně Anna Grombířová (1.A) a na 3. místě ve stejné kategorii Eva Filípková (1. A). Srdečně gratulujeme! Celý článek a výsledková listina po kliknutí na „více…“

Více...

pIšQworky 2013 - oblastní kolo

pIšQworky 2013 - oblastní kolo

14. 11. 2013, Přestože z jedenácti týmů mohl postoupit pouze jediný, postoupil tým našeho gymnázia - Martin HLAHŮLEK (hrající kapitán), Václav ŠAŠINKA, Jan KONEČNÝ, Adam ŠIMONÍK, David ŠUSTEK, Jan SKALKA, Jaromír KUCHYŇKA. Na druhém až čtvrtém místě skončily týmy z kyjovského gymnázia a na pátém až osmém místě tým z hodonínského gymnázia. Oblastního kola v Hodoníně se náš gymnaziální tým zúčastnil třikrát: V roce 2010 zvítězili jako - BRATŘI V ŠACHU, v roce 2012 zvítězili s velmi pozměněným týmem RANAŘI a v roce 2013 zvítězili s mírně pozměněným týmem KIRKJUBAEJARKLAUSTUR. Krajský turnaj v Brně proběhne následující pondělí - 18. 11. 2013. Gratulujeme a držíme palce!!! Pro další informace klikněte na "více..."

Více...

Futsalový turnaj středních škol

Futsalový turnaj středních škol

13. 11. 2013, Ve středu jsme se zúčastnili futsalového turnaje středních škol. Ve výběru naší školy byli žáci prvních až třetích ročníků a septimy. Turnaje se zúčastnily 3 týmy. V prvním zápase byla naším soupeřem Obchodní akademie z Veselí nad Moravou, která šla rychle do vedení, ale po trefách Jana Svobody a Tomáše Řičici jsme zápas obrátili a už nepustili. V dalším zápase nás čekala střední škola ze Bzence, kterou jsme po skvělém výkonu ve druhém poločase zničili :-) 4:1. Pod vedením Mgr. Ebringera všichni předvedli perfektní výkon a postupujeme na turnaj do Hodonína. Autor – Filip Kozumplík

Více...

Další...

Akce dokumentů