Úvod - Purkyňovo gymnázium Strážnice

Aktuality

Rozloučení se Sofií Casadei

Rozloučení se Sofií Casadei

28. 11. 2013, Ve čtvrtek jsme se ne nadlouho rozloučili se Sofií Casadei. Tři měsíce plné smíchu, pantomimy a nového přátelství uběhly jako voda a na začátku prosince jsme se už museli s naší Sofii rozloučit. Sofii se ve Strážnici moc líbilo, a proto víme, že jsme se neloučili naposledy a že se na začátku prázdnin, kdy by měla přijet znovu, uvidíme. Každopádně nám bude chybět a jsme vděční za to, že jsme spolu mohli strávit tři krásné měsíce. We will miss you Sofia! Třída SEXTA. Celý článek a fotografie po kliknutí na "více..."

Více...

pIšQworky 2013 - celorepublikové finále!

pIšQworky 2013 - celorepublikové finále!

29. 11. 2013, V pátek proběhlo v Brně, na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity, celorepublikové finále turnaje pIšQworky 2013. Náš gymnaziální tým KIRKJUBAEJARKLAUSTUR obsadil 14. místo z celkových 1144 českých středoškolských týmů a 41 slovenských středoškolských týmů. Není tedy pochyb o tom, že pIšQworky hrát naši borci UMÍ. BLAHOPŘEJEME! Fotografie a výsledková listina po kliknutí na "více..."

Více...

Olympiáda z dějepisu - školní kolo

Olympiáda z dějepisu - školní kolo

27. 11. 2013, Ve středu se u nás uskutečnilo školní kolo dějepisné olympiády. Letošní ročník je zaměřen na další specifické téma – „Město v proměnách času“ a nutno přiznat, že test tentokrát jednoduchý rozhodně nebyl. Přesto nakonec máme do okresního kola dva postupující, kteří získali více než 60 % bodů – vítěz Jakub Šuráň a společně s ním i Alena Kobidová (oba ze třídy tercie). Hodně štěstí v okresním kole, které se uskuteční 28. 1. 2014 u nás na gymnáziu! Propozice okresního kola po kliknutí na "více..."

Více...

Bible a my - okresní kolo

Bible a my - okresní kolo

27. 11. 2013, Ve středu proběhlo na ZŠ Marie Kudeříkové ve Strážnici okresní kolo soutěže Bible a my. Skvělá 1. místa ve svých kategoriích získali sourozenci Blažkovi - Jordana (ve IV. kategorii) a Jošua (ve II. kategorii). Srdečně gratulujeme!

Více...

Olympiáda z českého jazyka - školní kolo (1., 2. kategorie)

Olympiáda z českého jazyka - školní kolo (1., 2. kategorie)

26. 11. 2013, V listopadu proběhlo školní kolo Olympiády v českém jazyce. V 1. kategorii soutěžilo 14 žáků tercie a kvarty, ve 2. kategorii 36 žáků vyššího gymnázia. Mladší i starší účastníci museli v časovém limitu vyřešit řadu jazykových úloh, ve druhé části soutěže je pak čekal slohový úkol. Po vyhodnocení všech prací byly stanoveny výsledky: 1. kategorie – 1. Jakub Šuráň (tercie – postup do okr. kola), 2. Alžběta Hřivnová (tercie), 3. Anna Bezděková (tercie), 2. kategorie – 1. Barbora Hořáková (kvinta – postup do okr. kola), 2. Daniela Uřičářová (sexta – postup do okr. kola), 3. Aneta Gajdoštíková (kvinta). Gratulujeme!

Více...

Logická olympiáda 2013 - celostátní kolo

Logická olympiáda 2013 - celostátní kolo

25. 11. 2013, V pondělí se v Míčovně Pražského hradu uskutečnilo finále logické olympiády, kterého se zúčastnilo 195 soutěžících z celé ČR. Mezi nimi se rozhodně neztratil student oktávy Jaromír Kuchyňka, který obsadil 47. místo. Soutěž pořádá MENSA České republiky a je zaměřena na řešení logických úloh, které vyžadují samostatný a kreativní přístup a rychlé rozhodování. Ke skvělému umístění srdečně gratulujeme!

Více...

Florbalový turnaj - dívky

Florbalový turnaj - dívky

25. 11. 2013, V pondělí proběhl v naší tělocvičně turnaj ve florbalu dívek, který zorganizoval prof. Suchomel, za účasti 70-ti studentek. Mírné technické nedostatky děvčata nahradila obrovským herním nasazením a zápalem. Pořadí v mladší kategorii: 1. místo – tercie, 2. místo - sekunda II, 3. místo – prima, 4. místo - sekunda I. Pořadí ve starší kategorii: 1. místo - 2. A, 2. místo – kvinta, 3. místo – kvarta, 4. - 5. místo - 3. A, 3. B, 6. místo – septima, 7. místo – sexta. Děkujeme všem za účast!

Více...

Další...

Akce dokumentů