Úvod - Purkyňovo gymnázium Strážnice

Aktuality

Informace pro uchazeče o studium a jejich zákonné zástupce

Informace pro uchazeče o studium a jejich zákonné zástupce

Podrobné informace o jednotných přijímacích zkouškách, celém průběhu přijímacího řízení i vzorové testy z minulých let naleznete po kliknutí na "více..." nebo v sekci UCHAZEČ.

Více...

Únor v gala

Únor v gala

Druhý měsíc tohoto roku se žáci a učitelé naší školy rozhodli pro lehkou změnu a ozvláštnění výuky v podobě elegantního, upraveného zevnějšku. Mikiny vymění za svetry nebo košile a tepláky vystřídají kalhoty, džíny či sukně. Neboj se připojit a zkusit něco nového nebo vyjít ze své komfortní zóny, protože ne nadarmo se říká ,,šaty dělají člověka”.

Více...

Exkurze v ZOO Hodonín

Exkurze v ZOO Hodonín

Ve čtvrtek 20. 1. 2022 se žáci druhého ročníku zúčastnili výukové exkurze v ZOO Hodonín. Bývala profesorka našeho gymnázia Mgr. Iva Uhrová pro ně připravila naučný program „Vše o primátech, aneb ke kořenům“. Žáci se seznámili s historií vývoje člověka, s jednotlivými druhy primátů, s mimikou šimpanzů a enrichmentem. Část výtěžku ze vstupného byla věnována na pomoc orangutanům do Indonésie. Po zajímavém programu si studenti prohlédli zoologickou zahradu. Exkurze se všem moc líbila a stála za to!

Více...

Recitační soutěž

Recitační soutěž

Minulý týden proběhlo školní kolo recitační soutěže, kterého se zúčastnili vybraní žáci nižšího gymnázia. Mladší kategorii vyhrála Hana Číhalíková ze sekundy, druhé místo získala Ellen Kolaciová z primy a třetí místo obsadila Eliška Hanáčková z primy. Mezi staršími zvítězila Markéta Tobolová z tercie a sdílené druhé místo obsadili Vítězslav Pálenský a Anna Mičková z kvarty. Všem účastníkům děkujeme za velmi hezký umělecký zážitek, vítězkám srdečně blahopřejeme.

Více...

Informace k testování žáků platné od 17. 1. 2022

Informace k testování žáků platné od 17. 1. 2022

Od 17. 1. 2022 dochází ke změně pouze v tom směru, že se žáci testují 1x týdně a to vždy v pondělí nebo první den, kdy přijdou do školy.

Více...

Covidová opatření platná od 11. 1. do 16. 1.

Covidová opatření platná od 11. 1. do 16. 1.

Informace o obsahu relevantním pro školy a školská zařízení z metodického pokynu hlavní hygieničky k izolacím a karanténám účinném od 11. 1. 2022 do 16. 1. 2022. Čtěte po kliknutí na "více..."

Více...

Olympiáda v německém jazyce

Olympiáda v německém jazyce

V předvánoční atmosféře v pondělí 20. 12. 2021 se konalo školní kolo olympiády v německém jazyce. Soutěž začala standardně poslechovou částí, ze které postoupili ve své kategorii už jen 3 úspěšní soutěžící k ústní části. V mladší kategorii IIB zvítězil Matouš Rybecký, na druhém místě zabodovala Lucie Karasová a třetí místo patřilo Julii Pávkové. Všichni tři mladší výherci byli ze třídy kvarta. Ve starší kategorii IIIA se na prvním místě umístila Michaela Miklendová (sexta), na druhém místě Marie Okénková (druhý ročník) a na třetím místě uspěl Eduard Orel (kvinta). Všichni soutěžící mají naše velké uznání, odvedli ve svém volném čase kus práce při přípravě. Nám, zkoušejícím, udělali svým aktivním přístupem velkou radost. Veronika Kotenová a Michal Jamný

Více...

Další...

Akce dokumentů