Úvod - Purkyňovo gymnázium Strážnice

Aktuality

Exkurze Lučina

Exkurze Lučina

29.5. se třída sekunda vydala na Lučinu nejen proto, aby strávila den v přírodě, ale také proto, abychom toto místo ukázali naší americké asistentce Evě. Nejprve jsme se vydali na procházku na Šumárník a poté jsme hráli míčové hry na hřišti. V okolí přehrady jsme pozorovali různé druhy rostlin a živočichů. Na závěr jsme rozdělali oheň pomocí lupy a opekli si s Evou špekáčky. Počasí nám ten den přálo, takže jsme si exkurzi moc užili. A jako bonus jsme se zdokonalili v angličtině!

Více...

Fulbright - projektový den

Fulbright - projektový den

Ve středu 7. června se skupina osmi děvčat ze 3.A vydala do Hodonína na projektový den, který pořádala americká asistentka Elise pro ostatní školy z Jihomoravského kraje zapojené do programu Fulbright. Tentokrát šlo o turnaj v kickballu, což je obdoba baseballu (míč je ale větší a kope se do něj). Naše děvčata hrála po dvojicích ve čtyřech různých týmech, Aneta Sťahlová s Veronikou Vaškovou dokonce se svým týmem turnaj vyhrály. Akce se moc vyvedla, děkujeme za skvěle zorganizovanou akci i výborný oběd. 😊

Více...

Orientační dny Fryšták – Dům Ignáce Stuchlého

Orientační dny Fryšták – Dům Ignáce Stuchlého

V posledních májových dnech se terciáni vydali vstříc dobrodružství, které proběhlo v malebném městečku Fryšták. Cestování do místa našich orientačních dní bylo poněkud složitější, ale po menších peripetiích jsme šťastně dorazili na místo, kde nás v převlecích horolezců čekali naši skvělí instruktoři. Žáci dostali první úkol – zpříjemnit obyvatelům městečka jejich slunečný den. Poté jsme se se zavázanýma očima dostali do našeho třídenního domova. Pobyt v Domě Ignáce Stuchlého byl plný adrenalinových a báječných zážitků, na které nám zůstanou vzpomínky do konce života, jedním z takových byla jízda na nefunkčním kole a následné koupání v místním, a ne příliš voňavém rybníce. Užili jsme si plné tři dny radosti, zábavy, smíchu, a především vzájemného přátelství mezi sebou.

Více...

StreTech 2023

StreTech 2023

Dne 7. června 2023 proběhl v prostorách ČVUT v Praze – Dejvicích 14. ročník akce Stretech 2023. Cílem konference StreTech je podporovat tvůrčí a aktivní středoškolské studentky a studenty a umožnit setkání a prezentaci prací a jejich středních škol v prostorách ČVUT. Naše gymnázium na této akci reprezentovali a výsledky své odborné práce v rámci projektu SOČ na Stretechu prezentovali studenti ze 4. ročníku: David Hasil s prací „Viry způsobující respirační onemocnění“, Nikol Barboříková, která představila a prezentovala práci na téma „Stres ve školním prostředí“ a Tereza Bačíková se účastnila s prezentací práce „Problematika povinné četby na školách“. Všem studentům, dnes už absolventům, děkujeme za účast na této akci a přejeme hodně úspěchů v dalším studiu.

Více...

Návštěva Vévody z Edinburghu

Návštěva Vévody z Edinburghu

25. 5. 2023 jsem měla tu čest, spolu se 2 DofE vedoucími z Jihomoravského kraje a naší DofE koordinátorkou, účastnit se setkání s princem Edwardem, Vévodou z Edinburghu při jeho návštěvě v České republice. Setkání proběhlo v Areálu Vltavanů v Praze Braníku. Vévoda se setkal s mladými lidmi z celé České republiky, které spojuje to, že se věnují plnění Ceny DofE, kterou založil otec prince Edwarda, vévody z Edinburghu, princ Philip. Vévoda se živě zajímal o to, jak DofE v České republice funguje a co mladým lidem a jejich vedoucím přináší. Byl velmi vstřícný, empatický a příjemný. Jeho návštěva byla povzbuzením a pozitivním impulzem pro další práci. Vidět prince Edwarda, jak sdílí svoje nadšení a zájem o DofE s účastníky setkání, bylo obrovskou motivací a odměnou. Programu DofE se na naší škole věnujeme již 7 let. Za tuto dobu máme mnoho absolventů bronzové, stříbrné, a dokonce i zlaté úrovně DofE. Dofáci své úrovně plnili a plní za podpory svých DofE vedoucích – Mgr. Radky Vařechové, Mgr. Ondřeje Mikla a Mgr. Art. Františka Pavluše, kteří svoji práci odvádějí se zápalem a zaujetím. Mgr. Martina Vavříková

Více...

Maturita 2023 - předávání maturitního vysvědčení

Maturita 2023 - předávání maturitního vysvědčení

Ve středu 24. 5. 2023 byla slavnostně předána maturitní vysvědčení letošním absolventům Purkyňova gymnázia. Pro předání ocenění pro nejlepší studenty maturitních ročníků a maturitního vysvědčení přijali pozvání dva vzácní hosté – Ing. Eva Rajchmanová – senátorka Senátu PČR za obvod Hodonín a PhDr. Walter Bartoš, Ph.D, MBA – člen školské rady PG, jmenovaný zřizovatelem. Předávání proběhlo v aule gymnázia. Ke slavnostní atmosféře přispěly i členky pěveckého sboru PGS, které pod vedením MgA. Františka Pavluše zazpívaly studentskou hymnu Gaudeamus igitur.

Více...

Přijímací řízení - 2. kolo - výsledky

Přijímací řízení - 2. kolo - výsledky

Upozorňujeme uchazeče na zveřejnění výsledků 2. kola přijímacího řízení. Evid. číslo uchazeče bylo zasláno ve středu 31. 5. na e-mail zákonného zástupce, uvedený na přihlášce ke studiu.

Více...

Další...
 

Akce dokumentů