Úvod - Purkyňovo gymnázium Strážnice

Akce školy

 

Aktuality

Chemická olympiáda – krajské kolo

Chemická olympiáda – krajské kolo

V úterý 28.března 2022 se po pauze způsobené pandemií uskutečnilo krajské kolo Chemické olympiády v kategorii D. To proběhlo na Střední průmyslové škole chemické v Brně na Vranovské ulici. Z naší školy do tohoto kola postoupila Lucie Karasová, která je žákyní kvarty našeho gymnázia. Lucka se stala úspěšnou řešitelkou tohoto kola a výborným způsobem reprezentovala naši školu. Zato jí patří poděkování a zaslouží si pochvalu a gratulaci za úspěšné řešení krajského kola Chemické olympiády v kategorii D.

Více...

Fyzikální olympiáda - okresní kolo

Fyzikální olympiáda - okresní kolo

Dne 23.3.2022 proběhl na Klvaňově gymnáziu v Kyjově 63. ročník fyzikální olympiády. Naše škola měla zastoupení ve dvou kategoriích. Kategorii F vyhrála Věra Dobešová z tercie, v kategorii E obsadil Matouš Rybecký 2. místo, Martin Kozel 3. místo a Tomáš Hebauer byl sedmý (všichni tři jsou z kvarty). Všem moc děkujeme za výbornou reprezentaci naší školy.

Více...

Okresní kolo dějepisné olympiády

Okresní kolo dějepisné olympiády

Po loňském netradičním roce, kdy se dějepisná olympiáda konala pouze v online podobě, se letos vše vrátilo do starých kolejí. Naše škola v úterý 22. března hostila okresní kolo dějepisné soutěže, které bylo letos zaměřeno na šlechtu. Konkrétně I. kategorie (žáci ZŠ a nižších ročníků víceletých gymnázií) měla téma "Šlechta od konce raného středověku do roku 1648", II. kategorie (studenti SŠ) se pak zaměřila na středoevropskou šlechtu na pozadí dějinných událostí v letech 1648 - 1948. Naši reprezentanti byli letos skvělí, neboť v I. kategorii vyhrál Ondřej Piškula z tercie, 3. místo obsadil Tomáš Hebauer z kvarty a 5. potom Jakub Křenek z tercie. V kategorii starších studentů obsadilo naše gymnázium první dvě místa - Vojtěch John (sexta) zlatou a Luděk Studnička (2.A) stříbrnou pozici. Všem našim reprezentantům moc blahopřejeme a děkujeme za velmi kvalitní reprezentaci naší školy. Mgr. Libor Vychodil

Více...

Jazyková animace v němčině

Jazyková animace v němčině

Ve čtvrtek 17. 3. a v pátek 18. 3. proběhla na naší škole ve spolupráci s organizací Tandem Plzeň jazyková animace v němčině. Lektorka Jana Bulvasová nám nejdříve společnost Tandem krátce představila, vysvětlila, jaké možnosti v oblasti česko-německé spolupráce společnost nabízí...

Více...

Fulbrightovy programy

Fulbrightovy programy

16. 3. 2022 k nám do školy zavítala Mgr. Hana Hurtová, která nás přijela informovat o studijních a pracovních možnostech v USA v rámci komise J.W. Fulbrighta. Díky její přednášce v perfektní angličtině získali studenti informace o kulturních a vzdělávacích výměnách, které jsou podporovány formou stipendia. Mgr. Hurtová se s námi podělila i o své vlastní zážitky a zkušenosti, které získala během svých studijních a pracovních pobytů. Věříme, že přednáška byla pro studenty přínosná a ukázala jim nové možnosti jejich dalšího osobnostního i profesního rozvoje.

Více...

Chemická olympiáda - okresní kolo

Chemická olympiáda - okresní kolo

Ve čtvrtek 3. března 2022 proběhlo na Purkyňově gymnáziu ve Strážnici okresní kolo chemické olympiády v kategorii D, která je určena žákům ZŠ a odpovídajícím ročníkům víceletých gymnázií. Chemické olympiády se zúčastnilo 12 vybraných žáků, kteří řešili úkoly teoretické i praktické části. Vítězkou se stala Anežka Skupinová z hodonínského gymnázia. Výborné 2. místo obsadila naše žákyně Lucie Karasová (kvarta). Pochvalu si zaslouží i Matouš Rybecký, který byl na čtvrtém místě, a Petra Ondrovčíková, která byla šestá. Lucie se výborným výsledkem probojovala do krajského kola, které se bude konat 28. března 2022 na SPŠ chemické v Brně. Kvartánům děkujeme za výbornou reprezentaci školy a Lucii přejeme hodně štěstí v krajském kole!

Více...

Březen - měsíc knihy

Březen - měsíc knihy

V březnu se pokusíme nalákat žáky ke knížkám. Do středy 16. března mohou žáci i učitelé přinášet knížky, které už vyřadili ze své domácí knihovny, v druhé polovině měsíce si budou moci vybrat knihu pro sebe nebo své známé. A protože je v této době potřeba pomáhat, drobnou (a dobrovolnou) částkou za vybranou knížku bude možné přispět na sbírku pro lidi postižené válkou na Ukrajině.

Více...

Další...

Akce dokumentů