Úvod - Purkyňovo gymnázium Strážnice

Aktuality

Bronzová expedice DofE

Bronzová expedice DofE

Po dvouleté covidové pauze se opět uskutečnila expedice, tentokrát bronzová. Petice děvčat (Natálie Uhmanová a Veronika Vavříková z 2.A, Magda Strnadová a Jolana Vajčnerová ze 3.A a Kateřina Klásková ze sexty) se zúčastnila výpravy do okolí Mikulova. Veškeré zásoby si holky nesly v krosnách, spaly ve stanech, které si samy postavily, a nesměly používat mobilní telefon či jiné výdobytky moderní doby. Celkem nachodily přes třicet kilometrů, všechno skvěle zvládly, teď už budou čekat jen na ceremonii, kde obdrží bronzové ocenění.

Více...

Celostátní kolo soutěže ve hře na cimbál a lidové nástroje

Celostátní kolo soutěže ve hře na cimbál a lidové nástroje

Velkého úspěchu dosáhl Jirka Veselský z kvarty, který minulý týden vyhrál 1. cenu v celostátním kole soutěže ve hře na cimbál a lidové nástroje. Pod vedením paní učitelky Magdaleny Múčkové ze ZUŠ Veselí nad Moravou dosáhl na vrchol žebříčku opakovaně. I další naši studenti, Matěj Veselský, Vítězslav Pálenský, Anna Mičková, Mariana Ivanová (všichni z kvarty), Oliver Okénka, Anastázie Jagošová, Lucie Michnová, Elena Šantavá (všichni z tercie), Vojtěch John (ze sexty) vybojovali v celostátním kole pod vedením Jaromíra Kučery ze ZUŠ Veselí nad Moravou 1. místo v kategorii cimbálových muzik. Naše škola je pyšná na tyto mladé talenty, kteří naši školu tak skvěle reprezentují. Věříme, že se tak jednou zařadí do široké škály muzikantských osobností, které na gymnáziu studovaly.

Více...

Maturita 2022

Maturita 2022

Ve středu 25. 5. v aule proběhlo slavnostní předání maturitního vysvědčení žákům oktávy a 4.A. Maturanti tak oficiálně ukončili své studium na gymnáziu. Hodně štěstí na další cestě.

Více...

DofE - prezentace programu pro další zájemce

DofE - prezentace programu pro další zájemce

V úterý 24. května proběhla prezentace programu Mezinárodní cena vévody z Edinburghu (DofE), který naše škola poskytuje. Besedy se zúčastnili žáci tercie, kvarty a 1.A. Program představila koordinátorka programu pro Moravu a vlastní zkušenost popsala ambasadorka Niki, absolventka bronzové a stříbrné úrovně, která se právě chystá na zlatou expedici do Portugalska. Snažili jsme se nalákat další zájemce z řad našich studentů, pro které by mohlo být plnění programu významnou pomocí při přípravě na budoucnost a zároveň zpestřením středoškolského života. V minulosti na naší škole absolvovaly program desítky žáků, snad se najdou nadšenci i mezi návštěvníky besedy.

Více...

Český den proti rakovině

Český den proti rakovině

Ve středu 11. května se konal další ročník celonárodní sbírky Ligy proti rakovině, jejíž výtěžek je věnován na nádorovou prevenci, zlepšení kvality života onkologických pacientů a na podporu onkologického výzkumu. Bylo prodáno celkem 350 kvítků a vybráno 11 086 ,- Kč, které byly odeslány na účet Ligy proti rakovině. Všem dobrovolníkům a dárcům děkujeme za podporu, spolupráci a peněžité dary!

Více...

Významné ocenění pro našeho studenta Martina Kaletu!

Významné ocenění pro našeho studenta Martina Kaletu!

V pondělí 16. května 2022 převzal na půdě Karlovy univerzity v Praze letošní maturant Martin Kaleta z oktávy Cenu Učené společnosti České republiky, která se uděluje jako ocenění za významný výsledek tvůrčí práce v badatelském nebo cíleném výzkumu. Martin získal toto ocenění v kategorii „středoškolský student“ za studii Subarachnoidální krvácení a změny permeability hematoencefalické bariéry při zánětlivé reakci. Blahopřejeme. https://www.learned.cz/cz/co-je-noveho/aktuality/medaile-a-ceny-ucene-spolecnosti-ceske-republiky-2022.html

Více...

SOČ 2022

SOČ 2022

Středoškolská odborná činnost je příležitost pro mladé nadané studenty, jak se dozvědět více o jakémkoliv předmětu vědeckého bádání, matematickém, informatickém, přírodovědném i humanitním. Je to příležitost přičichnout k práci v laboratoři, v terénu či se zajímavými lidmi, knihami a jinými zdroji informací. SOČka naučí studenty sepsat odbornou práci, přednést autoreferát a obhájit výsledky svého výzkumu. SOČka je může posunout blíže k vysněné vysoké škole. SOČka má na naší škole tradici a dosahujeme v ní každým rokem velmi dobrých výsledků...

Více...

Další...

Akce dokumentů