Úvod - Purkyňovo gymnázium Strážnice

Akce školy

 

Aktuality

Dějepisná soutěž studentů gymnázií - krajské kolo v Brně

Dějepisná soutěž studentů gymnázií - krajské kolo v Brně

Ve středu 6. dubna se na biskupském gymnáziu konalo krajské kolo dějepisné soutěže gymnázií, které bylo zaměřeno na dobu 2. světové války v Evropě (politika, bojiště, protinacistický odboj, holocaust, kultura apod.). Přestože soutěžící museli v rámci přípravy nastudovat velké množství literatury a filmových dokumentů, byl letos o tuto akci obrovský zájem. Celkově se zúčastnilo rekordních 327 gymnázií z ČR i Slovenska. Za náš kraj v Brně soutěžilo 31 tříčlenných týmů, ten strážnický - ve složení Vojtěch John, Luděk Studnička a Adam Obrtlík (z kvinty) - obsadil 12. pozici. Srdečně gratulujeme!

Více...

Dějepisná olympiáda - krajské kolo

Dějepisná olympiáda - krajské kolo

V pondělí 4. a v úterý 5. dubna se v Brně konala krajská kola dějepisné olympiády, která byla, stejně jako v okresním kole, zaměřena na život naší šlechty. V I. kategorii obsadil z celkových 32 soutěžících výborné 5. místo náš Ondřej Piškula (03), mezi úspěšné řešitele se zařadili i jeho spolužáci Jakub Křenek (03) a Tomáš Hebauer (04). V úterní II. kategorii z celkových 27 účastníků obsadili velmi dobré 5. místo Luděk Studnička (2.A) a 7. pozici Vojtěch John (06).

Více...

JEDNOTNÉ PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY - UPOZORNĚNÍ

JEDNOTNÉ PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY - UPOZORNĚNÍ

Prosíme rodiče uchazečů, aby potvrdili přijetí e-mailu (č. 2): POZVÁNKA, KRITÉRIA. Pro snadnější vyhledání uvádíme datum a čas kdy byl e-mail odeslán: rodičům uchazečů o 4leté gymnázium - 30. 3. 2022, 13:49-13:57; rodičům uchazečů o 8leté gymnázium - 30. 3. 2022, 14:05-14:10. Toto upozornění se týká pouze rodičů, kteří přečtení e-mailu dosud nepotvrdili. Zkontrolujte prosím SPAM! Děkujeme.

Více...

Olympiáda německý jazyk - okresní kolo

Olympiáda německý jazyk - okresní kolo

Ve čtvrtek 31. 3. 2022 proběhlo na gymnáziu v Břeclavi okresní kolo olympiády v německém jazyce. V kategorii IIIA naši školu reprezentovala Michaela Miklendová ze sexty. V letošním roce byly okresy Břeclav a Hodonín v soutěži spojeny, do krajského kola postupuje nejlepší soutěžící z příslušného okresu. V konkurenci všech soutěžících si Míša velmi kultivovaným projevem vybojovala 3. místo (za okres Hodonín je to 2. místo). Mnohokrát blahopřejeme a děkujeme za práci navíc!

Více...

Olympiáda v českém jazyce

Olympiáda v českém jazyce

V pondělí 28. března 2022 proběhlo v Hodoníně na ZŠ Očovská okresní kolo Olympiády v českém jazyce. V kategorii I reprezentovali naši školu kvartáni Julie Pávková a Tomáš Hebauer, v kategorii II Terezie Uherková (septima). Všichni tři se úspěšně vypořádali s jazykovou částí soutěže i se slohovou prací, tentokrát na téma Tahle vůně mi připomíná… (kategorie I) a Poslední sluneční paprsek zmizel za obzorem (kategorie II). Julie Pávková a Tomáš Hebauer shodně vybojovali v kategorii I, které se účastnilo 40 soutěžících, skvělé čtvrté místo. Terezie Uherková se v méně obsazené středoškolské kategorii rovněž umístila jako čtvrtá. Všem třem soutěžícím blahopřejeme k velmi dobrým výsledkům a děkujeme za úspěšnou reprezentaci.

Více...

Volné pracovní místo pedagoga s aprobací NJ/RJ

Volné pracovní místo pedagoga s aprobací NJ/RJ

Hledáme zájemce o místo pedagoga s aprobací – německý jazyk, ruský jazyk. Jedná se o plný úvazek na dobu určitou (od 1. 9. 2022 do 31. 8. 2023) s možností změny na dobu neurčitou. V případě zájmu nás kontaktujte: 702 087 364, 518 332 105, vavriko@gys.cz.

Více...

Olympiáda v anglickém jazyce - okresní kolo

Olympiáda v anglickém jazyce - okresní kolo

V úterý 29. 3. 2022 se studenti našeho gymnázia zúčastnili okresního kola soutěže v AJ, které se po dvou letech konalo v prezenční formě na gymnáziu v Hodoníně. Naši školu reprezentovali: Richard Svoboda ze sekundy, Beáta Stoláriková a Jakub Křenek z tercie a Lukáš Londin a Jiří Piškula ze sexty. V kategorii I.B se umístil Richard Svoboda na 2. místě a Jakubu Křenkovi se podařilo získat 3. místo v kategorii II.B. Děkujeme všem studentům za přípravu na soutěž a reprezentaci našeho gymnázia. Velké díky patří také hodonínskému gymnáziu za výbornou organizaci soutěže, ve které dostali naši studenti příležitost poměřit si své síly se svými vrstevníky.

Více...

Další...

Akce dokumentů