Úvod - Purkyňovo gymnázium Strážnice

Aktuality

Prezentace Cambridge P.A.R.K.

Prezentace Cambridge P.A.R.K.

Ve středu 8. září proběhla prezentace autorizovaného centra zkoušek Cambridge P.A.R.K. pro studenty sexty, septimy, třetího ročníku a pro zájemce z druhého ročníku. Seznámili se s obsahem a průběhem zkoušek i možností absolvovat zkoušky nanečisto.

Více...

Projek IKAP - Proč letadlo létá

Projek IKAP - Proč letadlo létá

V rámci partnerství se Střední školou leteckou s.r.o. v Kunovicích v projektu IKAP se žáci septimy a kvarty zúčastnili (18.6. a 25.6.) programu pro gymnázia „Proč letadlo létá“. V projektovém bloku z oblasti leteckého průmyslu a provozu letadel jsme prošli celý výrobní areál LET Kunovice a viděli, jak letadlo vzniká od výroby jednotlivých dílů konstrukce, přes nýtování bloků trupu a křídel letadla až po konečnou montáž celého letadla...

Více...

Úspěchy v celostátním kolo SOČ

Úspěchy v celostátním kolo SOČ

11. - 13. června 2021 proběhla 43. celostátní přehlídka soutěže SOČ. Finálového kola se v 18 soutěžních oborech zúčastnilo online formou celkem 258 autorů odborných prací. Studenti našeho gymnázia svou školu reprezentovali na výbornou. Martin Kaleta ze septimy v oboru Zdravotnictví obsadil výborné 4. místo s prací „Subarachnoidální krvácení a změny permeability hematoencefalické bariéry při zánětlivé reakci“. Gabriela Tomečková ze 3.A v oboru Tvorba učebních pomůcek a didaktická technologie se svou prací „Metody výuky moderních dějin vedoucí k aktivizaci žáků a jejich kritickému postoji“ získala 7. místo. Úspěch našich studentů nás velmi těší a blahopřejeme.

Více...

Vynikající úspěch v dějepisné olympiádě

Vynikající úspěch v dějepisné olympiádě

Po skvěle zvládnutém okresním kole (1. místo) a krajském kole (2. místo) se probojoval reprezentant Purkyňova gymnázia Strážnice Vojtěch John z kvinty do celostátního kola. Letošní téma bylo zaměřené na období baroka českých i světových dějin...

Více...

I V DOBĚ PANDEMIE SLAVÍ NAŠE STUDENTKY SPORTOVNÍ ÚSPĚCHY

I V DOBĚ PANDEMIE SLAVÍ NAŠE STUDENTKY SPORTOVNÍ ÚSPĚCHY

Lucka Korvasová dosáhla dalšího významného úspěchu v in-line rychlobruslení. Na konci května byly obě sestry s reprezentací na závodech světového poháru v Itálii a Lucie skončila jako třetí Juniorka. Nyní ji čeká spolu s Veronikou reprezentační soustředění, z něhož mají vzejít nominace na ME v Portugalsku a případně na MS v Kolumbii. Gratulujeme a držíme palce!!!

Více...

Přijímací řízení 2021 - 2. kolo

Přijímací řízení 2021 - 2. kolo

Ředitelka gymnázia vyhlašuje druhé kolo přijímacího řízení​ do prvního ročníku studijního oboru 79-41-K/81 gymnázium – všeobecné osmileté studium, pro školní rok 2021/2022 na čtvrtek 21. června 2021. Podrobnější informace po kliknutí na "více..."

Více...

Přijímací řízení - PŘIJETÍ NA ODVOLÁNÍ

Přijímací řízení - PŘIJETÍ NA ODVOLÁNÍ

Upozorňujeme rodiče nepřijatých uchazečů: 26. 5. byly odeslány e-maily s informací o přijetí na odvolání: 4leté studium - 14:01. Další oznámení budou odeslána 27. 5. Kontrolujte prosím svůj e-mail a spam. Děkujeme.

Více...

Další...

Akce dokumentů