Úvod - Purkyňovo gymnázium Strážnice

Aktuality

Přednáška Filipa G. Martinka

Přednáška Filipa G. Martinka

Purkyňovo gymnázium ve spolupráci s Filipem G. Martinkem pořádá přednášku u příležitosti nedožitých 80. narozenin pana Františka Cundrly. Všichni jsou srdečně zváni v sobotu 25. 11. do auly gymnázia. Vstupné dobrovolné.

Více...

Přednáška pro maturanty

Přednáška pro maturanty

V pátek 3. listopadu navštívil naše gymnázium loňský maturant, dnešní posluchač Lékařské fakulty Masarykovy univerzity v Brně David Hasil. Žákům oktávy a 4. ročníku prezentoval možnosti studia, nabízené obory a další studentské aktivity. Rovněž budoucím maturantům odpověděl na dotazy ohledně přijímacího řízení a přijetí na bakalářské i magisterské programy. Sdělil i své první postřehy ze studia na lékařské fakultě MU v Brně.

Více...

Stolní tenis - okresní kolo

Stolní tenis - okresní kolo

Ve středu 1. listopadu se naše škola zúčastnila okresního kola ve stolním tenise konaného v Hodoníně. Náš tým ve složení Eduard Orel, Šimon Zika a Robert Holík se snažil reprezentovat naši školu co nejlépe. Celkem soutěžilo 5 škol. Vítězem okresního kola se stalo Gymnázium, Obchodní akademie a Jazyková škola z Hodonína. Naše družstvo obsadilo třetí místo. Gratulujeme!!!

Více...

Školská rada - oznámení o konání voleb

Školská rada - oznámení o konání voleb

Dne 22. 11. proběhnou na gymnáziu doplňující volby 1 člena školské rady voleného zákonnými zástupci nezletilých žáků a zletilými žáky. Kandidaturu je možné podat do 10. 11. do 14:00. Další podrobnosti po kliknutí na "více..."

Více...

Národní divadlo Brno - Labutí jezero

Národní divadlo Brno - Labutí jezero

Na konci října jsme navštívili večerní představení Labutí jezero v Janáčkově divadle v Brně. Po příjezdu jsme si prohlédli budovu divadla, pohodlně se usadili na svá místa a nedočkavě očekávali ladné labutí pohyby za doprovodu překrásné hudby Petra I. Čajkovského...

Více...

Kovozoo

Kovozoo

Ve středu 25. října třída kvarta navštívila KOVOZOO ve Starém Městě u Uherského Hradiště. Žáci si prohlédli krásné a zajímavé exponáty, které vznikly ze zdánlivě nepotřebného odpadu, obdivovali průmyslové a zemědělské stroje z dob našich prarodičů...

Více...

HOBIT - 2023

HOBIT - 2023

V rámci projektu HOBIT se ve čtvrtek 12. 10. naše tři studentky Jitka Hlucháňová, Bára Jelínková a Kateřina Mráková (2.A) zapojily do programu Ambasadoři pro zdraví. Akce probíhala ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně, kde se dozvěděly spoustu informací o cévních nemocech. Na začátku se pomocí her seznámily s ostatními ambasadory a byl jim představen projekt Ambasadoři pro zdraví. Navštívila je pacientka Eliška Nováková s vlastním příběhem o mozkové mrtvici, kterou si prošla už ve 20 letech. Mohly si vyzkoušet praktický nácvik resuscitace, použití AED a měření krevního tlaku. Zúčastnily se on-line přednášky o obezitě, cukrovce a vysokém krevním tlaku. Poté se konalo skupinové i portrétové focení v ambasadorských tričkách. Jsme rádi, že naše studentky byly vybrány pro tento dvouletý projekt, který se bude realizovat na Purkyňově gymnáziu. Jana Hálková, koordinátor projektu.

Více...

Další...
 

Akce dokumentů